Morgan Stanley má nižší čtvrtletní ztrátu, než se čekalo

21.7.2011 16:01   |  

Americká investiční banka Morgan Stanley hospodařila ve druhém čtvrtletí se ztrátou asi 558 milionů dolarů (zhruba 9,6 miliardy korun), což je mnohem lepší výsledek, než se čekalo. Banka mimořádně zaúčtovala více než 1,7 miliardy dolarů v souvislosti s přeměnou prioritních akcií na kmenové. Celkové výnosy ale vzrostly o 17 procent na 9,28 miliardy dolarů (asi 160 miliard korun).

Ztráta na akcii byla 38 centů, zatímco analytici v anketě agentury Thomson Reuters v průměru počítali se ztrátou 62 centů na akcii. Mimořádné náklady, které banka ve čtvrtletí zaúčtovala, odpovídají částce 1,02 dolarů na akcii. „To jsou opravdu solidní výsledky. Ve finančního sektoru je teď vzhledem k nepříznivému makroekonomickému vývoji znát dost silná negativita,“ poznamenal analytik makléřské společnosti ING Investment Management Brian Murray. „Čísla od Morgan Stanley určitě pomohou, bude to tak ale i s akciemi dalších finančních titulů? Doufejme, že ano,“ dodal.


Čtěte také: Zisk americké banky Morgan Stanley klesl skoro o polovinu


Banka přeměnila prioritní akcie v objemu 7,8 miliardy dolarů, což byla investice japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group. Tím se zároveň naředil akciový kapitál banky. O rok dříve měla bank zisk na akcii 1,09 dolaru. Výnosy byly zhruba 15 procent nad odhady analytiků.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Za brexit může Tusk, prohlásil jeho politický oponent Kaczyński

Za brexit může Tusk, prohlásil jeho politický oponent Kaczyński

Vůdce polské vládnoucí konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil předsedu Evropské rady a svého krajan Donalda Tuska z odpovědnosti za britský… více

Komerční prezentace
Mobilní web