Morgan Stanley urovnala spory a vrátila se k zisku

Americká investiční banka Morgan Stanley ve čtvrtém čtvrtletí hospodařila se ziskem 753 milionů dolarů (téměř 19 miliard korun) po ztrátě 1,75 miliardy dolarů před rokem. V celém loňském roce tak její zisk stoupl o 80 procent na 5,67 miliardy dolarů (přes 140 miliard korun).

 Morgan Stanley
19.1.2016 15:10   |  

Čtvrtletní zisk na akcii dosáhl 39 centů. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali pouze na 33 centů. Ve stejném období předchozího roku byly hospodářské výsledky podniku zasaženy rozsáhlými náklady na řešení právních sporů.

Celkové příjmy společnosti ve čtvrtém čtvrtletí mírně klesly na 7,7 miliardy dolarů. Růst v oblasti poradenství při fúzích a v oblasti obchodování s akciemi byl kompenzován poklesem u aktivit na dluhopisových trzích, napsal list The Wall Street Journal.

Hospodářské výsledky dnes představil rovněž domácí konkurent Bank of America, který ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil zisk o desetinu na zhruba tři miliardy dolarů (téměř 75 miliard korun).


Čtěte také:

Morgan Stanley: euro bude na konci roku levnější než dolar

Americká banka Morgan Stanley prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jak se Irák vloží do cenotvorby ropy v OPEC? Neví, ale chce být aktivní

Jak se Irák vloží do cenotvorby ropy v OPEC? Neví, ale chce být aktivní

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes irácký ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Neupřesnil však, zda je jeho země… více

Mobilní web