Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk o 60 procent

20.1.2011 15:23   |  

Americká banka Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk o 60 procent na 600 milionů dolarů díky poplatkům v malém bankovnictví. Výsledky obchodování s dluhopisy ale byly slabší, uvedla banka v dnešní zprávě.

Celkové příjmy banky dosáhly 7,8 miliardy dolarů, zatímco analytici očekávali 7,4 miliardy. Její zisk na akcii dosáhl 41 centů, a byl tak o cent vyšší, než čekali analytici.

Výsledky naznačují, že se bance Morgan Stanley vyplácí její strategie omezit svou závislost na tradičním investičním bankovnictví a mít v portfoliu rozmanité aktivity. Podle analytiků je ale výsledek smíšený.

„Jsou tu určité dobré zprávy, ale příjem z obchodování klesl,“ upozornil David Carter z newyorské Lenox Advisors. Dodal ale, že slabé příjmy z obchodů byly problémem celé Wall Street.

Morgan Stanley v posledním loňském čtvrtletí postihl stejný problém jako její rivaly JPMorgan Chase, Goldman Sachs Group a Citigroup. Obchodní příjmy Morgan Stanley se snížily o 38 procent a její obchodování s dluhopisy mělo ve čtvrtletí ztrátu, napsaly agentury Reuters a AP.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web