Munich Re chce dobýt USA

1.6.2011 9:16   |  

Německá zajišťovna Munich Re by se ráda více prosadila ve Spojených státech. Důvodem je stagnace v tradičním pojišťování pojišťoven, kterou mají vyvážit nové aktivity. „Naše přítomnost v USA není proporční,“ uvedl člen představenstva Torsten Jaworrek pro deník Financial Times Deutschland. Dalšími růstovými regiony jsou z pohledu mnichovského finančního domu Asie a Latinská Amerika. „Vidíme v nich velký potenciál,“ potvrdil Jaworrek.

Relativně slabá pozice Munich Re v zámoří je dána historicky. „Dovedu si tam představit další převzetí,“ připouští Jaworrek. Cílem případného nájezdu by se neměly stát subjekty s čistě zajišťovacím portfoliem – prioritou jsou podniky, úzce napojené na velký průmysl nebo úzkoprofilové segmenty. Do této kategorie patří už koupené firmy Midland a Hartford Steam Boiler.


Čtěte také: Dušan Šídlo: Evropské pojišťovny čeká revoluce


Klasické pojišťování pojišťoven neroste už delší dobu. Podle Jaworrka to však nemusí být nevýhoda, protože se pročistí trh. Na tuto situaci reaguje nyní Munich Re podobně jako rival Swiss Re: průnikem do velkého průmyslu. Výsledkem může být smazání platných hranic mezi prvotními pojišťovateli pro konečné zákazníky a zajišťovnami, jež se soustřeďují na krytí velkých rizik.

Velkou poptávku, a tudíž jí odpovídající možnosti, cítí jihoněmecký ústav v ochraně před zemětřesením. Pojistky proti živlům jsou ostatně po japonské katastrofě v kurzu obecně. Další příležitost nabízejí dílčí obory. „Například ve Velké Británii kvete trh s pojištěním osobních vozů,“ říká Jaworrek.

Autor: Igor Záruba

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web