Na českou Volksbank dohlíží šíbr z Kazachstánu

Dozorčí rada české Volksbank, kterou v rámci akvizice mateřské Volksbank International ovládla ruská Sberbank, má dva nové členy dozorčí rady. Dohlížet na Volksbank bude podle zápisu z valné hromady banky nově Konstatin Kolpakov.

 Volksbank
17.4.2012 7:44   |  

Ten před svým příchodem do Sberbank zastával vysoké pozice v kazašském státním aparátu – mimo jiné byl v devadesátých letech ministrem spravedlnosti, byl také zástupcem šéfa kazašské centrální banky či zástupcem šéfa Halyk Bank. Do Sberbank přišel v roce 2008 a stal se šéfem právního oddělení, naposled také řídl operace banky v Kazachstánu.


Čtěte také: Sberbank si v Česku chystá půdu pro expanzi


Do dozorčí rady české Volksbank jde nově také Irina Kremleva, dosavadní zástupkyně šéfa oddělení rizik ruské Sberbank. Kolpakov a Kremleva nahradili dva dosavadní členy dozorčí rady, kteří letos ukončili svůj mandát. Dozorčí rada je šestičlenná, jejím šéfem byl potvrzen Friedhelm Boschert, uvedla mluvčí Volksbank Lucie Hálová.

Největší ruská banka, státní Sberbank, má podle svých dřívějších vyjádření s českou pobočkou Volskbank velké plány. Banka se má stát platformou pro evropskou expanzi. Volksbank čeká přejmenování, pravděpodobně přejme název mateřské Sberbank.

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend E15 exkluzivně

Největší český letecký dopravce Travel Service ze skupiny Unimex podnikatelů Šimáněho a Šmejkala nabídne od roku 2018 na palubě letadel zábavní portály, následovat by mělo také… více

Mobilní web