Na český trh vstoupí během několika týdnů online banka Zuno

30.6.2011 13:10   |  

Na českém trhu by se měla během několika týdnů objevit banka Zuno, patřící do skupiny Raiffeisen Bank International. Finanční ústav zatím funguje na Slovensku, kde během půl roku získal 18 tisíc klientů a objem depozit již přesáhl 125 milionů eur.

Zuno tak bude po Mbank další internetovou bankou. Klienti budou moci spravovat všechny běžné i spořicí účty a termínované vklady přes internet, budou mít k dispozici i call centrum. Banka přistoupila i na komunikaci přes internetové chaty a Facebook. „Konzervativním“ klientům, zvyklým na klasickou komunikaci nabídne Zuno pracovníky na pobočce. Ta bude zpočátku jen jedna. V současné době probíhají poslední testy před zahájením provozu.

„Celkový objem vkladů na Slovensku převýšil naše očekávání. Ukázalo se, že velká část našich klientů je zejména v oblasti termínovaných vkladů daleko aktivnější, než jsme si mysleli,“ uvedla Dana Kondrótová, generální ředitelka slovenské pobočky Zuno Bank.

Čtěte také: Na Slovensko vstupuje internetová banka Zuno

Podle šéfa projektu Andráse Hámoriho se banka nyní bude snažit zaujmout i nové klienty v Česku. „Zuno Bank nabízí komplexní služby pro lidi, kteří chtějí jednoduchost, transparentnost a férovou cenu,“ řekl. Banka by v příštích letech měla expandovat i do Polska a Maďarska.

Autor: Kristina Blümelová

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web