Na co nyní lákají stavební spořitelny

11.4.2011 8:41   |  

Každý rok přichází stavební spořitelny s akcemi, které mají za úkol nalákat nové klienty. Nejčastěji můžete na různé reklamní taháky narazit na jaře nebo na podzim. Pokud tedy nestihnete super výhodnou akci, nezoufejte. Spořitelny se co nevidět vytasí s akcí novou nebo tu stávající prodlouží.

Slevy a prémie

Buřinka od České spořitelny nabízí za věrnost prémii až 1500 korun. Akce se na vás bude vztahovat, pokud od ledna 2011 do 30. června 2011 ukončíte stavební spoření a uzavřete novou smlouvu s minimální cílovou částkou 150 tisíc korun.

Už od druhé poloviny ledna trvá v Raiffeisen stavební spořitelně akce, kdy získáte slevu ze vstupního poplatku ve výši tisíc korun. Akce je doplněna o dvojnásobné úročení vkladů v prvním roce spoření pro klienty narozené v roce 1993 a později a také pro ty, kteří se narodili v roce 1956 a dříve. Kampaň trvá do 30. dubna 2011.

Nižší úroky

Liška Českomoravské stavební spořitelny zvýhodnila do 30. dubna 2011 překlenovací úvěry. Sazba záleží mimo jiné na objemu půjčených peněz a době přidělení cílové částky. Například u překlenovacího úvěru Top Kredit se můžete dostat až na 3,9 procenta, dříve 4,8 procenta.

Modrá pyramida nabízí do 25. dubna Hypoúvěr se zvýhodněnou sazbou. Můžete tak získat slevu až 0,4 procenta z úrokové sazby. Ke slevě 0,1 procenta vztahující se na všechny Hypoúvěry spořitelna nabízí slevu 0,2 procenta při splácení úvěru z běžného účtu vedeného u Komerční banky. Další desetinu k dobru získáte, pokud uzavřete Rizikové životní pojištění Pyramida od Komerční pojišťovny.

Až do srpna

Nejvíce času máte v případě akce Wüstenrot stavební spořitelny. Ta trvá do 31. srpna. Její podmínky jsou následující – z částky uspořené do konce čtvrtého měsíce na smlouvě s minimální cílovou částkou 200 tisíc korun je přiznán bonus 20 procent, nejvýše dva tisíce korun. U spoření pro děti do 18 let Wüstenrot Kamarád+ uspoříte tři tisíce korun – smlouva je bez poplatku za uzavření.

Spořit chtějí čtyři pětiny klientů

Stavební spoření je čím dál více využíváno jako spořicí produkt. Používá ho takto téměř 80 procent majitelů smlouvy, úvěr si bere pouze pětina klientů. Vyplývá to ze statistik finančních poradců, jež zveřejnila společnost Rentia. Výsledky odpovídají statistikám ministerstva financí. To v minulém roce zaznamenalo vůbec nejnižší přírůstek úvěrů za dobu existence stavebního spoření. „S ohledem na snížení státní podpory očekáváme postupný nárůst poměru klientů žádajících o úvěr. Celkový počet úvěrů se však bude i nadále snižovat. V budoucnu si totiž spoření sjednají především ti, kteří plánují investice do bydlení. Vše záleží na dalších plánovaných změnách, jako je například účelovost naspořených prostředků. Změna poměru může přinést zvýšenou finanční zátěž na stavební spořitelny,“ poznamenal Kamil Durčák, produktový manažer Rentia, který se specializuje na penzi a finance.

Autor: Kamila Ondráčková

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web