Na co sází býčí miliardáři

23.7.2010 8:34   |  

Warren Buffett, Ken Fisher, Leon Cooperman a John Paulson. To jsou jména známých investorů, kteří nyní věří v růst trhu. Kromě tradičních titulů, jako je Microsoft, se mezi jejich sázkami objevují také moderní inovace v oblasti energií a recyklace odpadu. Budoucnost trhu není jasná, sázky velkých investorů však mohou leccos naznačit.

Warren Buffett

Warren Buffett loni mimo jiné koupil za 30 miliard dolarů železniční společnost Burlington Northern. Tento obchod nazval sázkou na americkou ekonomiku. Zatím mu jeho sázka vychází, železniční doprava vzrostla od minulého roku o 20 procent.

Buffett i Gates milují odpadky. Doslova!

Buffett dále nakoupil 2,5 milionu akcií společnosti Republic Services zaměřující se na sběr a recyklaci odpadu. Tato aktivita zřejmě vychází z toho, že množství odpadu přímo souvisí s výkonem ekonomiky – když lidé více vydělávají, a tedy spotřebovávají, objem odpadu roste.

Ken Fisher

Dalším optimistou je Ken Fisher, který šéfuje své firmě Fisher Investments. Zároveň je synem významného investora a autora knih o investování Phila Fishera, jenž výrazně ovlivnil mladého Warrena Buffetta (společně s Benem Grahamem).

„Většina lidí podle mě trochu uvízla v současné situaci, která mi připadá pesimistická a skeptická. Snažím se všechny upozorňovat na to, že v uplynulém století nelze najít tak výrazný globální 12měsíční růst, jaký jsme mohli sledovat loni a letos,“ řekl nedávno Fischer.

Fisher je stále optimistický ohledně netradičních způsobů těžby zemního plynu a uhlí. Věří především společnostem Carbo Ceramics, Halliburton a Baker Hughes.


Kam radí investovat Leon Cooperman a John Paulson ? Čtěte investicniweb.cz

Autor: Jana Horáčková, investicniweb.cz

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web