Na pojišťovacím trhu se rodí velká fúze, Allied World koupí Transatlantic

13.6.2011 9:52   |  

Americký pojišťovací ústav Allied World Assurance Company Holdings koupí za zhruba 3,2 miliardy dolarů (asi 53,3 miliardy kotun) v akciích svého rivala Transatlantic Holdings. Vznikne tak nový poskytovatel pojišťovacích a zajišťovacích služeb, který bude mít širší dosah i nabídku. Nabízená cena je asi o 16 procent vyšší, než byla páteční závěrečná cena na burze v New Yorku.

Společnost Transatlantic, kterou kdysi ovládala americká pojišťovna American International Group (AIG), díky dohodě změní ústředí. Místo New Yorku tak bude mít centrálu ve Švýcarsku, kde sídlí Allied World.

Švýcarsko je z daňového hlediska výhodnější a sídlo tam přesunulo už více amerických firem. S dokončením fúze se počítá ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.


Čtěte také: Přírodní katastrofy otřásají pojistným trhem


AIG vlastnila většinový podíl v Transatlantic do doby, než byla nucena ji prodat, aby mohla splatit masivní úvěr od americké vlády. Půjčku AIG dostala ještě za globální finanční krize, aby se vyhnula riziku bankrotu a kdy hrozilo, že případný pád AIG by vážně ochromil světovou finanční architekturu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Řádný summit šéfů států a vlád zemí Evropské unie se v důsledku rozhodnutí britských voličů o odchodu z unie ve čtvrtečním referendu prakticky zúží příští týden na jediný den.… více

Komerční prezentace
Mobilní web