Na trh vstupuje SAV, další fond rizikového kapitálu

K dosavadním v Česku působícím fondům rizikového kapitálu se od července připojil Symfonie Angel Ventures (SAV). Za fondem, který hledá začínající firmy s inovačními nápady, stojí investiční společnost Symfonie Capital. SAV teď oslovuje kvalifikované investory a do půl roku chce získat sto milionů korun.

 ilustrační foto
5.8.2013 7:46   |  

„Ideálně bychom rádi v prvním půl roce vybrali zhruba deset startupových projektů,“ upřesnil ředitel pro strategii společnosti Partners Financial Services Pavel Kohout, který ve fondu působí. O podporu mohou žádat firmy a projekty z různých odvětví. V Česku působí řada podobných fondů jako SAV. Část jich je uskupena například v Czech Private Equity & Venture Capital Association. Jejích třináct členů spravuje 4,47 miliardy eur připravených na investice.

Na oficiální spuštění čeká i Český rozvojový, uzavřený investiční fond, tedy první státní fond rizikového kapitálu. O způsobu výběru jeho správce teď rozhoduje antimonopolní úřad. Fond by měl disponovat zhruba 1,3 miliardy korun.


Čtěte také:

Největší fondy investují do ropy i elektráren

Rizikové fondy obnovily aktivitu v regionu

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web