Nabídka Penty a E-Investu na pomoc Sazce podle věřitelského výboru není platná

25.5.2011 17:39   |  

Nabídka Penty a E-Investu na poskytnutí provozního financování Sazce, kterou zaslal její šéf Aleš Hušák insolvenčnímu správci loterijní firmy Josefovi Cupkovi, nemá oporu v platných předpisech. Shodl se na tom prozatímní věřitelský výbor Sazky, který toto sdělení dnes zaslal Hušákovi.

Sazka v úterý večer oznámila, že obdržela od Penty a E-Investu nabídku na financování. Krátce předtím zaslaly KKCG a PPF, které patří k největším věřitelům Sazky, akcionářům a členům představenstva firmy dopis s jejich poslední nabídkou na záchranu Sazky.

Žádost insolvenčnímu správci o jednání s předkladateli nabídek, které by vedly k uzavření smlouvy o provozním úvěru, chápe výbor jako pokus na poslední chvíli přenést odpovědnost představenstva Sazky za nezajištění potřebných provozních prostředků na někoho jiného, uvedl předseda výboru Josef Novotný. Nabídka Penty a E-Investu je podle mluvčího Sazky Jana Tuny na rozdíl od dopisu KKCG a PPF bez jakýchkoliv ultimát, vyhrožování a je konkrétní.

„Je to jen další prázdné a nekonkrétní prohlášení s cílem oblbnout akcionáře Sazky,“ reagovala dnes KKCG. Gladiolus (firma založená Pentou a E-Investem) prý žádnou konkrétní nabídku na rozdíl od skupin PPF a KKCG nepředložil, ani se nezavázal k žádným konkrétním finančním částkám, které může Sazce poskytnout.

„Pouze prázdně a obecně konstatuje, že poskytne nezbytné finance na jeden jediný rok s úrokem deset procent. To není seriózní a vážně míněná nabídka a insolvenční situaci dlužníka vůbec neřeší,“ dodala KKCG.

„Pokud Penta myslí svou nabídku na pomoc Sazce poctivě, může ihned vyplatit věřitele. Jejím cílem ale není záchrana Sazky, Penta chce jediné: vytunelovat loterijní byznys Sazky a převést jej do Fortuny,“ upozornil mluvčí PPF Alexej Bechtin. Fortuna, která patří Pentě, chce od července rozjet konkurenční číselnou loterii.


Čtěte také:

Šéf Sazky Hušák prý připravil kroky, které končí její činnost

Fortuna spustí v polovině července číselnou loterii Lotto


Pokud akcionáři Sazky návrh PPF a KKCG nepřijmou, PPF a KKCG budou na čtvrteční schůzi věřitelů prosazovat konkurz Sazky. Za Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), který je majoritním akcionářem Sazky, označil jeho předseda Pavel Kořan nabídku jako ultimátum, která jsou pro něj obecně nepřijatelná. Zástupci minoritních akcionářů by nabídku přijali. Šéfové PPF a KKCG Petr Kellner a Karel Komárek chtějí Sazku zničit, či ukrást, reagoval Hušák.

PPF a KKCG chtějí nechat akcionářům, tedy sportovním organizacím, dvacetiprocentní majetkový podíl v Sazce za předpokladu, že bude proveden restrukturalizační plán, jak jej obě firmy navrhují. Nabídka se váže na splnění pěti podmínek. Mezi nimi je požadavek, aby Hušák sám odstoupil z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Sazky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web