Natland vydává dluhopisy, chce získat peníze na další akvizice

16.6.2011 14:18   |  

Skupina Natland Group, která si získala pozornost médií především díky finančnímu vstupu do fotbalového klubu Slavia Praha, vydává první dvě emise dluhopisů v celkovém objemu 20 milionů eur (zhruba 486 milionů korun). V nejbližších měsících plánuje vydat další dvě emise ve stejném objemu. Získané peníze použije na financování dalších akvizic ve střední Evropě, které skupina plánuje v nejbližší době uskutečnit.

„Zejména půjde o realitní projekty a akvizice v oblasti výroby, služeb a energetiky,“ uvedl ředitel právních vztahů společnosti Pavel Pražák.

Natland Group se od roku 2001 zabývá poskytováním finančních služeb a investicemi v oblasti private equity (soukromého kapitálu) a nemovitostí. Peníze investuje zejména na trzích střední a východní Evropy do projektů se silným růstovým potenciálem.


Čtěte také: Natland vyplatil Enic a definitivně ovládl Slavii


Mezi její majetkové účasti patří například skupina Prominecon Group, energetická společnost Energy 21 nebo nově fotbalový klub Slavia Praha.

V klub u nedávno odkoupila většinový podíl od dosavadního údajného vlastníka Antonína France, včera oznámila, že získala také 16procentní podíl bývalého majitele - britské firmy Enic.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web