Natland vydává dluhopisy, chce získat peníze na další akvizice

16.6.2011 14:18   |  

Skupina Natland Group, která si získala pozornost médií především díky finančnímu vstupu do fotbalového klubu Slavia Praha, vydává první dvě emise dluhopisů v celkovém objemu 20 milionů eur (zhruba 486 milionů korun). V nejbližších měsících plánuje vydat další dvě emise ve stejném objemu. Získané peníze použije na financování dalších akvizic ve střední Evropě, které skupina plánuje v nejbližší době uskutečnit.

„Zejména půjde o realitní projekty a akvizice v oblasti výroby, služeb a energetiky,“ uvedl ředitel právních vztahů společnosti Pavel Pražák.

Natland Group se od roku 2001 zabývá poskytováním finančních služeb a investicemi v oblasti private equity (soukromého kapitálu) a nemovitostí. Peníze investuje zejména na trzích střední a východní Evropy do projektů se silným růstovým potenciálem.


Čtěte také: Natland vyplatil Enic a definitivně ovládl Slavii


Mezi její majetkové účasti patří například skupina Prominecon Group, energetická společnost Energy 21 nebo nově fotbalový klub Slavia Praha.

V klub u nedávno odkoupila většinový podíl od dosavadního údajného vlastníka Antonína France, včera oznámila, že získala také 16procentní podíl bývalého majitele - britské firmy Enic.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web