Nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2010 – za výběr na přepážce

1.3.2011 11:19   |  

V anketě Nejabsurdnější bankovní poplatek za rok 2010 zvítězil poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu. O výsledcích ankety informoval Patrik Nacher, šéf serveru bankovnipoplatky.com, který anketu organizuje. Předloni získal "titul" poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet.

Podle Nachera klientům bank vadí, že nemají alespoň jednou v měsíci možnost vybrat si ze svého účtu na pobočce banky zdarma. „I přesto, že dnes lze platit platební kartou téměř všude, stejně tak, jako s ní vybírat z bankomatu. Někdy ovšem nastane situace, kdy klient potřebuje vybrat větší částku, nad limit výběru z bankomatu. A pak mu přijde absurdní, platit poplatek za to, že se chce dostat ke svým penězům,“ uvedl Nacher.

Z výsledků navíc podle Nachera vyplývá nevídaná konzistence v názorech bankovních klientů. Kromě loňského vítěze (poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet), který se letos již nemohl ucházet o hlasy návštěvníků webu, a kromě poplatku za připsání úroku, který letos nebyl nominován, protože jej již banky nevybírají, všechny ostatní loňské finálové poplatky se dostaly do finálové pětky i letos.

Výsledky finálového hlasování

1. Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu (5426 hlasů) 29,06 %

2. Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat (4232 hlasů) 22,66 %

3. Poplatek za vložení variab. symbolu do příkazu k úhradě

4. Poplatek za předčasně splacený úvěr (3033 hlasů) 16,24 %

5. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou (2157 hlasů) 11,55 %

Celkem hlasovalo 18 672 návštěvníků webu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web