Nejabsurdnější poplatek? Vede platba za zjištění zůstatku v bankomatu

V osmém ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vede po prvním kole hlasování, které skončilo 31. ledna, poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Do konce února mohou nyní lidé na www.bankovnipoplatky.com vybírat z pěti finálových absurdních poplatků. Informoval o tom šéf serveru Patrik Nacher. V minulém ročníku byl jako nejabsurdnější vyhlášen poplatek za předčasně splacený úvěr.

ilustrační foto
2.2.2013 9:42   |  

Do finále dále postoupily poplatek za vedení účtu k hypotečnímu nebo spotřebitelskému úvěru, poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou, poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking a výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou.

Anketa, jejíž výsledky budou vyhlášeny 1. března, se koná v Česku a na Slovensku. V prvním kole hlasovalo zhruba 31 tisíc lidí, z toho 2000 hlasů přišlo ze Slovenska. „Z výsledků vyplývá zajímavé zjištění, že i přes velký rozdíl v počtu hlasů mezi ČR a SR, dopadlo hlasování v obou zemích téměř stejně,“ uvedl Nacher.

Podle něj by anketa kromě zjištění postojů bankovních klientů měla do jisté míry vyvinout tlak na banky změnit jejich poplatkovou politiku. Letos bude souboj o to pikantnější, že se v seznamu objevují poplatky, proti kterým klienti již aktivně brojí a hrozí svým bankám žalobami, dodal. Odkazoval k poplatku za vedení účtu k hypotečnímu nebo spotřebitelskému úvěru.

V prvním ročníku ankety lidé zvolili zcela suverénně za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve druhém ročníku zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky, ve třetím ročníku poplatek za vedení běžného účtu, ve čtvrtém ročníku to byl poplatek za nadměrný vklad a v pátém ročníku poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet. V šestém ročníku byl nejabsurdnějším bankovním poplatkem vyhlášen poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu. Vítězné poplatky minulých ročníků nebyly nominovány, aby „dostaly šanci“ také další nepochopitelné a absurdní poplatky.


Čtěte také:

Počet bezkontaktních karet roste, platit jimi lze na 10 tisících terminálů

Banky čekají opatrné zlepšení ekonomiky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web