Nejrizikovějším turistickým cílem podle pojistných událostí je Egypt

25.5.2011 15:55   |  

Zřejmě nejrizikovější zemí pro české turisty je Egypt. Podle statistik Evropské cestovní pojišťovny (ECP) je zde největší frekvence pojistných událostí, pokud jde o léčebné výlohy. Zatímco průměr všech destinací s českými turisty činí tři případy na sto lidí, v Egyptě je to šest.

Pojišťovna vysoké číslo ovšem nepřipisuje pouze rizikovosti země u Rudého moře. „Dvojnásobná frekvence škod v Egyptě není náhodná. Dochází tam k ovlivňování našich klientů, aby vyhledávali lékařskou pomoc.

V některých případech se uměle navyšují náklady,“ uvedl zástupce pojišťovny Ondřej Rušikvas. Rekreanti z Egypta prý nejčastěji hlásí zažívací potíže. Po Egyptu následují v žebříčku Řecko, Spojené státy, Turecko, Španělsko a Tunisko.

Evropské cestovní pojišťovně loni stoupl meziročně zisk o sedm milionů na 32,7 milionu korun. Na pojistném vybrala přes 218 milionů Kč, což bylo o 18 milionů meziročně méně.


Čtěte také: Přijeďte se podívat na revoluci, láká Egypt


Loňský pokles v privátním pojištění činil 15 procent, celý trh údajně zaznamenal pětinový pokles. „Lidé se přizpůsobili ekonomické situaci, zkrátili pobyty v cizině, jezdili více individuálně či volili úspornější varianty zájezdů,“ uvedl Rušikvas. Naopak korporátní pojištění ECP stouplo o pět procent.

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web