Nejrizikovějším turistickým cílem podle pojistných událostí je Egypt

25.5.2011 15:55   |  

Zřejmě nejrizikovější zemí pro české turisty je Egypt. Podle statistik Evropské cestovní pojišťovny (ECP) je zde největší frekvence pojistných událostí, pokud jde o léčebné výlohy. Zatímco průměr všech destinací s českými turisty činí tři případy na sto lidí, v Egyptě je to šest.

Pojišťovna vysoké číslo ovšem nepřipisuje pouze rizikovosti země u Rudého moře. „Dvojnásobná frekvence škod v Egyptě není náhodná. Dochází tam k ovlivňování našich klientů, aby vyhledávali lékařskou pomoc.

V některých případech se uměle navyšují náklady,“ uvedl zástupce pojišťovny Ondřej Rušikvas. Rekreanti z Egypta prý nejčastěji hlásí zažívací potíže. Po Egyptu následují v žebříčku Řecko, Spojené státy, Turecko, Španělsko a Tunisko.

Evropské cestovní pojišťovně loni stoupl meziročně zisk o sedm milionů na 32,7 milionu korun. Na pojistném vybrala přes 218 milionů Kč, což bylo o 18 milionů meziročně méně.


Čtěte také: Přijeďte se podívat na revoluci, láká Egypt


Loňský pokles v privátním pojištění činil 15 procent, celý trh údajně zaznamenal pětinový pokles. „Lidé se přizpůsobili ekonomické situaci, zkrátili pobyty v cizině, jezdili více individuálně či volili úspornější varianty zájezdů,“ uvedl Rušikvas. Naopak korporátní pojištění ECP stouplo o pět procent.

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web