Největší americká pojišťovna hlásí prudký propad zisku

4.8.2015 20:59   |  

Čistý zisk největší americké komerční pojišťovny American International Group (AIG) ve druhém čtvrtletí klesl meziročně o 41 procent na 1,8 miliardy dolarů (44,5 miliardy korun). Výrazně klesly počty nových pojistných smluv v téměř všech divizích.

Provozní zisk společnosti mírně stoupl na 1,9 miliardy dolarů. Počet nově podepsaných smluv v největší divizi majetkového a úrazového pojištění se propadl o 67 procent. Jediná oblast, která zaznamenala nárůst, bylo důchodové pojištění.

Akcie AIG po údajích klesly o zhruba pět procent. Od počátku roku do pondělí přitom získaly 14,5 procenta a vedly si podstatně lépe než indexu pojišťovacího sektoru S&P 500, který za tu dobu posílil o šest procent.

AIG se za finanční krize a po chaosu vyvolaném pádem investiční banky Lehman Brothers dostala do existenčních potíží a hrozil jí bankrot, protože prodala obrovské množství pojistek proti nesplacení dluhopisů. Americká vláda rozhodla, že AIG je systémově důležitý finanční ústav a převzala v ní 80 procent akcií za celkem 182 miliard dolarů. Pozdějším prodejem svého podílu ale vláda nakonec získala o téměř 23 miliard dolarů více, než do AIG vložila.

Akcie AIG


Čtěte také:

V USA vznikne největší zdravotní pojišťovna: Anthem koupí rivala Cigna

Americká pojišťovna Aetna kupuje konkurenta za 37 miliard dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web