Největší ruská banka Sberbank prudce zvýšila čtvrtletní zisk

15.4.2010 14:39   |  

Největší ruská banka Sberbank v prvním čtvrtletí prudce zvýšila čistý zisk na 43,2 miliardy rublů (zhruba 27,5 miliardy Kč) z pouhých 0,3 miliardy rublů před rokem. Oznámila to dnes firma. Dodala, že za nárůstem zisku stál výrazný pokles nákladů na tvorbu rezerv na špatné úvěry, jenž byl důsledkem zlepšujících se ekonomických podmínek v Rusku.

Náklady na tvorbu rezerv v prvním čtvrtletí činily 8,1 miliardy rublů ve srovnání s 92,2 miliardy před rokem. Výsledky jsou sestaveny podle ruských účetních standardů, které se výrazně liší od západních norem. Analytici považují údaje založené na ruských standardech za orientační ukazatel výkonnosti podle mezinárodních účetních standardů IFRS.

V loňském roce se zisk banky podle IFRS propadl o 75 procent na 24,4 miliardy rublů (zhruba 15,5 miliardy Kč). V letošním roce hodlá firma díky oživení domácí ekonomiky vydělat minimálně 100 miliard rublů, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web