Největší ruská banka Sberbank více než zdvojnásobila zisk

11.10.2011 14:11   |  

Největší ruská banka Sberbank za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk o téměř 140 procent na 254 miliard rublů (147 miliard Kč) díky dobrým výsledkům v drobném bankovnictví a snížení rezerv na špatné úvěry.

Banka, která nyní pracuje na expanzi ve střední a východní Evropě, před časem předpověděla, že v celém letošním roce vytvoří čistý zisk až 270 miliard rublů. V srpnu však tuto prognózu stáhla, aniž by poskytla novou.

Stát hodlal v letošním roce prodat podíl 7,6 procenta ve firmě Sberbank. Tento plán byl ale pozastaven kvůli poklesu na světových akciových trzích, který začal v srpnu, napsala agentura Reuters. Sberbank minulý měsíc podepsala s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken dohodu o koupi jeho východoevropské divize VBI, jejíž součástí je rovněž česká Volksbank CZ. VBI se má pro Sberbank stát odrazovým můstkem pro další expanzi v regionu.


Čtěte také: Sberbank zvažuje nabídku na převzetí turecké divize Dexie


Francouzský list Les Echos minulý týden uvedl, že Sberbank uvažuje o předložení nabídky na převzetí turecké divize problémové francouzsko-belgické banky Dexia. Generální ředitel společnosti Sberbank German Gref dnes potvrdil, že banka možnost převzetí turecké divize s názvem Denizbank zkoumá. Dodal však, že zatím nezahájila žádná jednání.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Jen 15 procent všech prodaných automobilů v Nizozemsku budou v roce 2025 tvořit elektromobily. Návrh na omezení fosilních aut tak podle ministra ekonomiky nedává smysl. více

Mobilní web