Největší ruská banka Sberbank více než zdvojnásobila zisk

11.10.2011 14:11   |  

Největší ruská banka Sberbank za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk o téměř 140 procent na 254 miliard rublů (147 miliard Kč) díky dobrým výsledkům v drobném bankovnictví a snížení rezerv na špatné úvěry.

Banka, která nyní pracuje na expanzi ve střední a východní Evropě, před časem předpověděla, že v celém letošním roce vytvoří čistý zisk až 270 miliard rublů. V srpnu však tuto prognózu stáhla, aniž by poskytla novou.

Stát hodlal v letošním roce prodat podíl 7,6 procenta ve firmě Sberbank. Tento plán byl ale pozastaven kvůli poklesu na světových akciových trzích, který začal v srpnu, napsala agentura Reuters. Sberbank minulý měsíc podepsala s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken dohodu o koupi jeho východoevropské divize VBI, jejíž součástí je rovněž česká Volksbank CZ. VBI se má pro Sberbank stát odrazovým můstkem pro další expanzi v regionu.


Čtěte také: Sberbank zvažuje nabídku na převzetí turecké divize Dexie


Francouzský list Les Echos minulý týden uvedl, že Sberbank uvažuje o předložení nabídky na převzetí turecké divize problémové francouzsko-belgické banky Dexia. Generální ředitel společnosti Sberbank German Gref dnes potvrdil, že banka možnost převzetí turecké divize s názvem Denizbank zkoumá. Dodal však, že zatím nezahájila žádná jednání.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Pozor na rychlost. Na dálnici D1 ji začínají úsekově měřit kamery

Tam, kde nyní na dálnici D1 přikazuje značka jet nanejvýš osmdesátkou, začínají dbát na dodržování předpisů kamery. Jejich počet se má nadále zvyšovat. více

Komerční prezentace
Mobilní web