Největší švýcarská banka UBS propustí 10 tisíc lidí

Největší švýcarská banka UBS se rozhodla propustit 10 tisíc zaměstnanců. Ve třetím čtvrtletí vykázala ztrátu 2,17 miliardy švýcarských franků (45 miliard Kč) kvůli mimořádným nákladům souvisejícím s restrukturalizací a zadlužením podniku.

 ilustrační foto
30.10.2012 8:37   |  

Firma dnes oznámila, že počet jejích zaměstnanců by měl do roku 2015 klesnout na 54 tisíc lidí z nynějších 64 tisíc. Opatření je součástí plánu na omezení aktivit v oblasti investičního bankovnictví, napsala agentura AP.

UBS patří mezi banky, které byly nejvíce postiženy světovou finanční krizí. Loni byla firma navíc zasažena skandálem kolem nepovolených obchodů jednoho z jejích makléřů. Ty banku údajně připravily o 2,3 miliardy dolarů (45 miliard Kč).


Čtěte také:

Banky UBS a Credit Suisse propustí tisíce zaměstnanců

Bance UBS prudce propadl zisk kvůli sázce na Facebook

Americká důchodkyně zažalovala 12 nadnárodních bank


Velké světové banky v poslední době snižují náklady, aby vyrovnaly pokles zisků způsobený útlumem globální ekonomiky a slabým obchodováním s akciemi. Musejí se také vyrovnávat se zvýšenými požadavky na kapitálovou přiměřenost.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web