Nejvyšší šéf finanční správy Knížek rezignuje, nahradí ho Žežulka

Ředitel Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Jan Knížek ke konci dubna rezignuje na svoji funkci. Ministr financí Andrej Babiš chce pověřit vedením úřadu Jiřího Žežulku, který v současnosti působí jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní na GFŘ.

 Jan Knížek
18.4.2014 14:12   |  

O personální výměně dnes informovalo ministerstvo financí. GFŘ, které vzniklo v souvislosti s reformou daňové správy v roce 2011, je jedním z nejvyšších orgánů finanční správy. Ta má za hlavní cíl správu daní.

Finanční správu ČR tvoří Generální finanční ředitelství, Odvolací finanční ředitelství a finanční úřady. Knížek byl před vznikem finanční správy vrchním ředitelem Ústředního finančního a daňového ředitelství ministerstva financí.

Knížek je finanční branži uznávanou autoritou. Letos v lednu byl například vyhlášen Daňovou osobností roku 2013 ve státní sféře. „V posledních třech letech jsme ve finanční správě zažili nesmírně hektické období – ať už šlo o zavedení daňového řádu do praxe, zavedení a správu druhého pilíře důchodové reformy nebo o rekodifikaci soukromého práva. Výsledky beru jako ohlédnutí za tím, jestli to děláme dobře nebo špatně, a jak nás vnímá laická a odborná veřejnost,“ řekl tehdy ke svému ocenění.


Čtěte také:

Stát podle české firmy pro výběr daní data má, neumí je ale vytěžit

Sledování účtů Američanů v Česku zaplatí i finanční úřady

Daňové veřejnosti nejvíce vadí časté změny v legislativě

Vzkaz státu ze soutěže Era Daňař roku: “Neměňte tolik daňové zákony a pokračujte v elektronizaci“


Autor: čtk, try

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web