Některé firmy na Wall Street budou propouštět

23.8.2010 15:10   |  

Zaměstnanci firem na newyorské Wall Street budou po návratu z dovolené patrně řešit nový problém - svá pracovní místa. Napsal to dnes ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Podle něj se část firem na Wall Street chystá propouštět, a to v důsledku mnoha faktorů. K těm hlavním list řadí slabou ekonomiku, nadměrné kolísání burz, přísnější regulaci a také změny v odměňování.

V poslední době už se přitom zdálo, že makléřské domy a investiční banky mají nehorší za sebou a po krizi opět najímají nové zaměstnance. Poslední měsíce ale ukazují, že část firem už stavy snížila a přestože zatím ještě z Wall Street mnoho lidí odejít nemuselo, to hlavní teprve přijde.

„Když se situace zhoršuje, firmy z Wall Street se mají na pozoru,“ cituje list šéfa konzultační společnosti Korn/Ferry International Michaela Franzina. Podle analytiků i samotných společností je propouštění prakticky jisté a zabránit mu prý může jen urychlené zlepšení situace. Mnoho firem se totiž znovu potýká s problémy.

Zhruba 400 zaměstnanců už propustila společnost Barclays Capital, která se v bance Barclays věnuje investičnímu bankovnictví. Podobně švýcarská banka Credit Suisse upozornila, že by mohla propustit až 75 zaměstnanců své londýnské kanceláře.

Opětovné propouštění zvažují i další firmy, které k tomu nutí nízké částky určené na výplatu letošních bonusů. Finanční společnosti mají slabší příjmy z prodeje akcií a méně získávají i z obchodování. To jsou přitom dvě hlavní oblasti, na které finanční společnosti spoléhají a které je z valné části živí. Dobré nejsou ani vyhlídky na další fúze a akvizice, i když bylo několik větších akvizic minulý týden oznámeno.

Propouštění se ale nebude týkat všech finančních firem. Podle WSJ některé podniky dál počítají s najímáním nových lidí a pokud propouštějí, je to prý součást rutinní úpravy počtu zaměstnanců. Například Nomura Securities už od loňského března přijala více než 600 lidí a dál předpokládá, že do příštího března jich nabere ještě dalších 300. Naopak UBS, která do léta přijala asi 300 lidí, žádné další už přijímat nebude.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web