Německá Commerzbank prošla evropskými zátěžovými testy

29.6.2010 20:24   |  

Německá banka Commerzbank společně s bankovními skupinami Deutsche Bank a BayernLB prošla evropskými zátěžovými testy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tři nejmenované zdroje.

„Všechny tři banky prošly,“ uvedl pro agenturu Reuters nejmenovaný zdroj, další dva zdroje pak tuto informaci potvrdily. Celkem evropské dohledové orgány testují 25 významných evropských bank. Evropské zátěžové testy mají odhalit schopnost bank reagovat na nepříznivé ekonomické prostředí a finanční šoky. Ani jedna ze zkoumaných německých bank se k výsledkům testů nevyjádřila.

Výsledky evropských zátěžových testů bank by měly být oficiálně zveřejněny do konce července. Evropská centrální banka a bankovní regulační úřad CEBS by pak ve druhé vlně zátěžových testů měly prozkoumat odolnost další stovky evropských bankovních domů, dodal zdroj agentury Reuters.

Kritéria zátěžových testů nejsou zřejmá, nicméně podle dvou zdrojů agentury Reuters jsou banky testovány, zda jejich ukazatel kapitálové přiměřenosti zůstane na více než šesti procentech při poklesu hrubého domácího produktu o 5,2, respektive o 2,7 procenta.

Akcie Deutsche Bank a Commerzbank během úterního obchodování oslabily o 3,5, respektive o 2,3 procenta při poklesu evropského bankovního indexu o 3,9 procenta

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web