Německá prokuratura prohledala centrálu Deutsche Bank

Ústředí největší německé banky Deutsche Bank dnes prohledávali pracovníci prokuratury vyšetřující podezřelé transakce klientů. Podle zdrojů listu Financial Times se prohlídky zúčastnily zhruba tři desítky úředníků v civilním oblečení.

Sídlo Deutsche Bank v německém Frankfurtu
9.6.2015 15:30   |  

„Souvisí to s vyšetřováním transakcí klientů s cennými papíry. Zaměstnanci Deutsche Bank nejsou z ničeho obviněni,“ uvedla banka. Podle některých médií jsou terčem vyšetřování rozsáhlé daňové podvody.

Zpráva přichází v době, kdy se Deutsche Bank snaží zlepšit svou image, kterou poškodila řada regulačních a právních problémů, včetně vyšetřování údajných manipulací s úrokovými sazbami. O víkendu banka ohlásila odchod svých šéfů Anshua Jaina a Jürgena Fitschena. Nahradí je John Cryan, který dříve působil jako finanční ředitel švýcarské banky UBS.

V Mnichově začal koncem května soud s Fitschenem a dalšími čtyřmi bývalými vysokými představiteli Deutsche Bank. Prokuratura je loni obvinila, že v civilním sporu o odškodné za bankrot mediální skupiny Kirch Media podali zavádějící informace. Mezi obviněnými jsou i Fitschenovi předchůdci v čele banky Josef Ackermann a Rolf Breuer.

Akcie společnosti Deutsche Bank v pondělí díky zprávě o změně ve vedení podniku posílily o téměř čtyři procenta, dnes však jejich cena klesla zhruba o tři procenta.

Vývoj akcií Deutsche Bank za posledních 5 let:


Čtěte také:

Výměna vedení v Deutsche Bank prospěla jejím akciím, vyskočily až o osm procent

V Deutsche Bank skončili oba výkonní ředitelé. Banku dusí soudní spory

Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

JPMorgan: Devizové trhy fungují po brexitu dobře

JPMorgan: Devizové trhy fungují po brexitu dobře

Devizové trhy fungují po čtvrtečním rozhodnutí Britů o odchodu z Evropské unie přes počáteční šok vcelku dobře. Tvrdí to Daniel Pinto z banky JPMorgan Chase, která je největším… více

Komerční prezentace
Mobilní web