Německé banky nabírají sílu. Moody's jim poprvé od krize zlepšila výhled

Německé banky jsou často označovány za slabý článek největší evropské ekonomiky, zejména zemské banky vlastněné většinově spolkovými zeměmi, které musel stát v době krize zachraňovat před pádem. Nyní však jsou podle Moody's mnohem lépe připravené ustát případné otřesy na trzích.

 Budova Deutsche Bank v Jungmannově ulici na Praze
6.9.2013 17:05   |  

Mezinárodní ratingová agentura Moody's zlepšila poprvé od začátku finanční krize v roce 2008 výhled pro německý bankovní sektor. Ztráty německých bank vzniklé v důsledku krize se snižují a jejich kapitál narůstá, konstatovala dnes agentura.

Výhled německých bank je nyní podle Moody's „stabilní“, zatímco dosud byl „negativní“. Znamená to, že agentura přestává upozorňovat na obecné riziko zhoršení úvěrového ratingu německých bank. Nejhorším obdobím si už německé banky prošly, jejich ziskovost však nadále podkopávají faktory jako nízké úrokové sazby a nadměrné kapacity, uvedla Moody's. Objem rizikových aktiv sice u bank klesl, stále však pro ně představuje riziko. dodala.

Německo je sice v ekonomice pro Evropu vzorem síly, někteří jej však kritizují za křehký a roztříštěný bankovní systém. Jeho pyramida sestává z Deutsche Bank a Commerzbank na vrcholu, pěti větších zemských bank a několika zahraničních a družstevních ústavů uprostřed a velkého množství spořitelen a družstevních záložen na spodku.


Také čtěte:

Německá oběť hypotéční krize prodá divizi, která ji málem stáhla ke dnu

Soudní spory přispěly k propadu zisku Deutsche Bank o polovinu

Německé spořitelny chystají „Marshallův plán“ pro Řecko


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web