Nevěrný bankéř byl odsouzen za insider trading

Investiční bankéř, který sdílel citlivé informace o chystané akvizici se svými milenkami, byl odsouzen ke dvěma letům a osmi měsícům odnětí svobody. Němec Thomas Ammann, který pracoval pro Mizuho International, se přiznal, že naváděl své dvě milenky ke spoluúčasti na insider tradingu.

Odsouzený bankéř Thomas Ammann
17.12.2012 7:45   |  

Ammann byl členem malého týmu Mizuha, který operoval v nepřístupné části londýnské pobočky japonského finančního ústavu přezdívané „goldfish bowl“. Pracoval na akvizici nizozemské společnosti Océ firmou Canon. Měl přístup k neveřejným informacím, ale neměl žádné prostředky, které by investoval. Rozhodl se tak do insider tradingu zatáhnout své milenky, se kterými se seznámil v prestižním londýnském klubu Movida, Christinu Weckwerthovou a Jessicu Mangovou. Obě o sobě navzájem nevěděly.

Weckwerthová po rozvodu získala 1,7 milionu eur a do akcií Océ po naléhání Ammanna vložila milion eur, Mangová si půjčila od rodičů a ze svých kreditních karet 39 tisíc liber, které investovala do akcií firmy Océ. Obě bankéři vyplatily 50 procent ze svých zisků, Ammann si tak přišel na půl milionu eur.

Právní zástupce německého bankéře bránil svého klienta tím, že se německý bankéř, který vydělával pouze 80 tisíc liber včetně bonusů, dostal do vážných finančních problémů poté, co v Německu před krizí koupil čtyři nemovitosti. Soudce Anthony Leonard pronesl, že nevěří, že by ženy do akcií Océ bez Ammannova naléhání investovaly, a obě osvobodil.


Čtěte také:

Deutsche Bank prý úmyslně ničila důkazy o daňových podvodech

Daňové úniky v Deutsche Bank: zatčeno pět manažerů

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web