Nevíte, kam uložit peníze? Pomůže nová webová kalkulačka | E15.cz

Nevíte, kam uložit peníze? Pomůže nová webová kalkulačka

Nevíte, kam uložit peníze? Pomůže nová webová kalkulačka
28. prosince 2012 • 12:24
Lidé mají nově možnost si na internetu porovnat spořicí a termínované účty. Web spustil spotřebitelský časopis dTest.

Na stránce www.dtest.cz/kalkulacka/sporeni stačí zadat dva údaje a výsledkem jsou účty seřazené podle výhodnosti. Srovnávací kalkulačka nyní obsahuje 89 produktů od 28 bank a spořitelních družstev.

Kalkulačka porovnává nejen jednotlivé produkty, ale upozorňuje také na důležitá ustanovení obchodních podmínek, na povinnosti, které se k účtům váží, a na informace o pojištění vkladů. „Z výpočtů poměrně úspěšně vycházejí menší finanční ústavy a spořitelní družstva, ty však z minulosti nemají u spotřebitelů dobrou pověst,“ uvedl právní poradce časopisu Miloš Borovička. Obavy jsou podle něj zbytečné, i kampeličky musejí mít pojištěné vklady.

Úrokové sazby se podle Borovičky u jednotlivých účtů často mění podle toho, kolik se na ně uloží, a každá instituce svá pásma úročení nastavuje různě. Takových pásem je až šest a ne vždy prý platí, čím větší je uložená částka, tím větší je úrok. Banky úrokové sazby mění, a tak se může stát, že z původně dobře úročeného účtu se stane jen žrout bankovních poplatků, podotkl.

Autor: ČTK, vrb
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou