Nevíte, kam uložit peníze? Pomůže nová webová kalkulačka

Lidé mají nově možnost si na internetu porovnat spořicí a termínované účty. Web spustil spotřebitelský časopis dTest.

 peníze
28.12.2012 12:24   |  

Na stránce www.dtest.cz/kalkulacka/sporeni stačí zadat dva údaje a výsledkem jsou účty seřazené podle výhodnosti. Srovnávací kalkulačka nyní obsahuje 89 produktů od 28 bank a spořitelních družstev.

Kalkulačka porovnává nejen jednotlivé produkty, ale upozorňuje také na důležitá ustanovení obchodních podmínek, na povinnosti, které se k účtům váží, a na informace o pojištění vkladů. „Z výpočtů poměrně úspěšně vycházejí menší finanční ústavy a spořitelní družstva, ty však z minulosti nemají u spotřebitelů dobrou pověst,“ uvedl právní poradce časopisu Miloš Borovička. Obavy jsou podle něj zbytečné, i kampeličky musejí mít pojištěné vklady.

Úrokové sazby se podle Borovičky u jednotlivých účtů často mění podle toho, kolik se na ně uloží, a každá instituce svá pásma úročení nastavuje různě. Takových pásem je až šest a ne vždy prý platí, čím větší je uložená částka, tím větší je úrok. Banky úrokové sazby mění, a tak se může stát, že z původně dobře úročeného účtu se stane jen žrout bankovních poplatků, podotkl.


Čtěte také:

V lednu se spustí spoření na předdůchod

Investice roku? Německé akcie nebo pšenice

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web