Na Slovensko vstupuje internetová banka Zuno

2.6.2010 14:19   |  

Bankovní skupina Raiffeisen International rozjíždí ve střední a východní Evropě novou banku zaměřenou na internetovou klientelu. Banka ponese název Zuno Bank a jako první nabídne své služby ještě na konci letošního roku na Slovensku. Následovat pak mají další země z regionu. Zda mezi nimi bude Česko a kdy chce na další trhy vstoupit, banka neuvedla.

Banka chce podle svých slov zacílit především na mladé a vzdělané lidi žijící ve městech, kteří nechtějí chodit na pobočku, žijí aktivně a jsou schopni a ochotni ušetřit peníze. Na Slovensku tak bude konkurovat polské mBank, která tam působí od roku 2007. Kolik klientů a jaký objem vkladů má Zuno v plánu získat, banka neupřesnila.

Na počátku Zuno Bank nabídne hlavně vkladové produkty, postupně však plánuje své portfolio služeb rozšiřovat. Na jednotlivých trzích bude působit na základě rakouské bankovní licence a jednotné licence pro působnost v zemích EU.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web