Nová Sazka vydělala loni Komárkovi 290 milionů

Skupině KKCG miliardáře Karla Komárka se vrátila první část investice do nákupu loterijního byznysu zkrachovalé akciové společnosti Sazka. Její nástupce, Sazka sázková kancelář, totiž loni – v prvním celém roce své existence – dosáhl čistého zisku ve výši 290 milionů korun.

 Karel Komárek
10.7.2013 6:18   |  

Předloni přitom nynější provozovatel populární Sportky a dalších her zaznamenal ztrátu 267 milionů, způsobenou náklady na převzetí loterijního podniku zkrachovalé Sazky a tím, že pod novým majitelem předloni loterie fungovaly pouze dva měsíce.

Na loňském čistém zisku se podílela právě loterijní činnost, která tvoří 97 procent z tržeb ve výši 6,4 miliardy korun. Předloňské tržby činily kvůli dvouměsíčnímu fungování nové Sazky pouze 811 milionů.

Naopak u neloterijních aktivit, mezi něž patří například placení složenek za elektřinu či vodu či dobíjení tarifů mobilních telefonů, loni zaznamenala nová Sazka ztrátu 99 milionů korun.

Skupina je s investicí velmi spokojená. „Byla to dokonalá transakce. PPF je spokojená s tím, za kolik nám svůj podíl prodala, a my jsme velmi spokojeni, za kolik jsme koupili,“ uvedl k investici finanční ředitel KKCG Radek Dyntar.

Výší aktiv se Sazka sázková kancelář loni zařadila na druhé místo v celé skupině KKCG hned za MND (dříve Moravské naftové doly). Firma také znatelně přispěla k loňskému zisku celé skupiny KKCG ve výši 4,9 miliardy korun.

Čistý zisk Sazky sázkové kanceláře stejně jako tržby byly v loňském roce o něco nižší, než dosahoval její předchůdce Sazka a. s. V roce 2010, v posledním roce existence staré Sazky před předloňským vyhlášením insolvence a konkurzu, dosáhla Sazka a.s. čistého zisku 1,4 miliardy.

Na loňském a předloňském poklesu tržeb se podepsal právě vliv konkurzu staré Sazky, který část tradičních sázejících odradil a již se k sázení nevrátili, i ekonomická krize a snaha lidí šetřit.

Skupina KKCG zatím neuvedla, kolik za převzetí loterií zaplatila. Loterijní byznys koupila od insolvenčního správce zkrachovalé Sazky společně s PPF předloni na podzim za 3,81 miliardy korun. Loni v prosinci pak KKCG od PPF koupila její poloviční podíl. Cenu transakce ani jedna ze stran neuvedla, podle informací v médiích ale šlo o 5,3 miliardy korun.


Čtěte také:

Trojnásobné zhodnocení: Kellner vydělal na prodeji podílu v Sazce 3,4 miliardy

Sazka zahajuje kampaň Deset kaček pro štěstí

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web