Nové české banky už získaly 74 tisíc klientů

Trojice nových bank, která na tuzemském bankovním trhu začala působit v loňském roce, dosud získala celkem přes 74 tisíc zákazníků. Zuno Bank, Air Bank a Equa bank lákají klienty především velkých bankovních domů. Nové finanční ústavy chtějí konkurovat lepšími službami, například bezplatným vedením účtu, levnějšími výběry z bankomatů či vyšším úročením na spořicích účtech.

 Air banka
29.3.2012 13:46   |  

Internetová Zuno Bank získala od svého červencového vstupu na český trh 37 tisíc klientů. Ti do banky uložili více než 13 miliard korun. Průměrný zůstatek klientů tak převyšuje 370 tisíc korun, řekl uvedl ředitel české a slovenské Zuno Tomáš Kuna.

Equa bank má aktuálně přes 12 tisíc klientů, Air Bank 25 tisíc.


Čtěte také: Nové banky chtějí posilovat i v úvěrech


Zuno Bank patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Raiffeisen Banking Group je největší rakouskou bankovní skupinou.

Equa bank vznikla loni z Banco Popolare po jejím převzetí britským fondem AnaCap. Banka zahájila činnost v červnu a v září přestavila inovovanou nabídku služeb a produktů.

Air Bank, která zahájila ostrý provoz 22. listopadu, patří do skupiny PPF Group N.V.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web