Nový termín: Air Bank rozjede služby 22. listopadu

Tuzemská Air Bank ze skupiny PPF finančníka Petra Kellnera zahájí činnost v úterý 22. listopadu. Uvedl to mluvčí banky Rostislav Kocman. Banka koncem října posunula termín zahájení ostrého provozu, který byl původně plánován na 1. listopadu. Během prvního roku činnosti chce získat 70 tisíc klientů.

 Air banka
14.11.2011 10:31   |  

Air Bank bude zpočátku nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku chce nabídnout úvěry a v roce 2013 hypotéky a investiční produkty.

Zprvu banka nabídne služby na 12 pobočkách v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a Zlíně. Hotovostní operace se budou na pobočkách uskutečňovat pomocí bankomatů určených pro výběr i vklad peněz.

Banka se chce dostat ze ztráty do zisku ve třetím roce činnosti. V pátém roce chce čtyř až pětiprocentní podíl na trhu, což je zhruba 250 tisíc aktivních klientů.


Čtěte také: Srovnání: Která z nových bank má nejlevnější běžný účet?


Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května. Další novou bankou, která letos již vstoupila na český bankovní trh, je ZUNO Bank. Ta zahájila činnost v červenci a patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí aktualizováno

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí.… více

Komerční prezentace
Mobilní web