Novým ředitelem České exportní banky je Jiří Klumpar

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem České exportní banky se stal Jiří Klumpar. Dnes ho zvolilo představenstvo banky. ČEB byla bez ředitele od 20. září, kdy rezignoval Tomáš Uvíra.

 Česká exportní banka
10.12.2012 15:01   |  

„Tímto krokem byl završen proces transparentního výběru nového předsedy představenstva a generálního ředitele České exportní banky, který akcionáři ČEB vyhlásili v září letošního roku,“ uvedla banka v prohlášení. „Postup výběru byl zvolen tak, aby všichni zájemci z řad bankovních odborníků měli možnost se o tento post ucházet podle předem stanovených podmínek,“ dodala.

Klumpar je bývalý nucený správce Agrobanky a rovněž působil v České národní bance. Jeho hlavním posláním bude vymezit úlohu ČEB v rámci schválené Exportní strategie České republiky na období 2012 - 2020 a Strategie konkurenceschopnosti, které schválila vláda.

Do výběrového řízení na pozici generálního ředitele ČEB se přihlásilo 12 uchazečů. Z nich dozorčí rada nominovala Klumpara, jehož nominaci musela schválit Česká národní banka. Společnost dočasně vedl náměstek generálního ředitele pro finance Miloslav Kubišta.

ČEB je vlastněna čtyřmi ministerstvy, a to ministerstvem financí, průmyslu a obchodu, zemědělství a zahraničí, mají po 20 procentech akcií. Zbytek drží Exportní garanční a pojišťovací společnost, kterou ovládají také čtyři ministerstva, každé vlastní čtvrtinu akcií.


Čtěte také:

Šéfem EGAP má být ekonom Jan Procházka

O vedení EGAP a ČEB je zájem, hlásí se celkem 25 uchazečů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

JPMorgan: Devizové trhy fungují po brexitu dobře

JPMorgan: Devizové trhy fungují po brexitu dobře

Devizové trhy fungují po čtvrtečním rozhodnutí Britů o odchodu z Evropské unie přes počáteční šok vcelku dobře. Tvrdí to Daniel Pinto z banky JPMorgan Chase, která je největším… více

Komerční prezentace
Mobilní web