Obchodním náměstkem EGAP bude Marek Dlouhý

E15 exkluzivně Klíčová pozice obchodního náměstka státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) už má své jméno. Šéf EGAP Jan Procházka navrhnul na dnešním jednání dozorčí rady EGAP Marka Dlouhého – současného šéfa vymáhání pohledávek EGAP.

 EGAP
1.3.2013 14:26   |  

Ještě před jednáním dozorčí rady Procházka serveru e15.cz řekl, že by s jeho schválením dozorčí radou neměl být problém. Dlouhý nastoupil do EGAP už v devadesátých letech. Odbor vymáhání pohledávek EGAP vede už od roku 1999 a v oboru platí za respektovaného odborníka. Kdo půjde na jeho místo a povede sekci vymáhání pohledávek, zatím není jasné. V situaci, kdy ČEB a následně EGAP čelí velkému objemu nesplácených exportních, přitom může výměna ve vedení odboru vymáhání pohledávek znamenat nemalé riziko.

Dlouhý je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, obory mezinárodní obchod a mezinárodní politika a diplomacie. Doktorát na Právnické fakultě UK získal v roce 2002. Před nástupem do EGAP spolupracoval v roce 1996 externě se zahraničním odborem Kanceláře prezidenta republiky.


Také čtěte:

Teplé místo pro rebely

Mezi politikou a byznysem


Autor: Petra Pelantová

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web