Objem leasingu roste v Evropě nejrychleji od roku 2007

Hodnota evropského leasingu loni dosáhla 270 miliard eur (7,41 bilionu korun), což je meziroční růst o 8,4 procenta. Jde o největší meziroční nárůst od roku 2007, informovala organizace Leaseurope, která zastřešuje evropské leasingové společnosti. Objem českého leasingu vzrostl loni dvojnásobným tempem.

Ilustrační foto
7.4.2015 11:24   |  

„Evropské statistiky za loňský rok korespondují s daty, které jsme zaznamenali v ČR. Objem leasingu movitých investic členů České leasingové a finanční asociace loni meziročně vzrostl o 17,1 procenta. Ukazuje se, že evropská i česká ekonomika opět nabírají dech,“ uvedla předsedkyně představenstva asociace Jiřina Tapšíková, která v řídicím orgánu evropské federace zastupovala v uplynulých dvou letech asociace ze střední a východní Evropy.

Leasing dopravních prostředků vzrostl podle Leaseurope loni meziročně o 12,4 procenta, leasing strojů a zařízení o procento a leasing nemovitostí o 7,6 procenta. Leasing nemovitostí zaznamenal růst poprvé od roku 2010. Údaje vycházejí ze souhrnu pořizovacích cen financovaných věcí bez DPH.

Největším trhem je Velká Británie

Celková hodnota pohledávek z uzavřených leasingových smluv činila v Evropě na konci roku 700 miliard eur (19,2 bilionu korun), což je meziroční zvýšení o 0,2 procenta.

Největším leasingovým trhem v Evropě byla Velká Británie s objemem obchodů 59,1 miliardy eur. Následovaly Německo (50,2 miliardy), Francie (30 miliard) a Itálie (15,9 miliardy). Podíl ČR na evropském leasingovém trhu činil 0,64 procenta, což je po Polsku druhý nejvyšší podíl v regionu střední a východní Evropy.


Čtěte také:

Oživení potvrzeno: Na leasing se kupuje o pětinu více strojů

Bez peněz už nakupuje auto skoro každý třetí Čech. Nastala doba pronájmů

Investice do aut rostou, nejvíce do nákladních vozů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web