Obří podvod v mexické divizi Citigroup stál banku téměř pět miliard korun

Americká banka Citigroup odhalila úvěrový podvod ve své mexické divizi, který sníží její loňský zisk o 235 milionů dolarů (4,7 miliardy korun). Banka uvedla, že podvod se týká půjček mexické firmě Oceanografía, která je vyšetřována kvůli korupci. Mexické úřady krátce poté oznámily, že se rozhodly aktiva této společnosti zkonfiskovat.

ilustrační foto
28.2.2014 19:28   |  

Oceanografía poskytovala služby mexické státní ropné společnosti Pemex, úřady jí však tento měsíc zakázaly přijímat státní zakázky. Citigroup poté začala prošetřovat své obchodní vztahy s Oceanografií, což vedlo k odhalení podvodu. Ten podle agentury Reuters údajně spočíval ve falšování záruk za poskytnuté půjčky.

Citigroup nevylučuje, že do podvodu byli zapojeni rovněž zaměstnanci její mexické divize. „Mohu vám zaručit, že pachatelé tohoto opovrženíhodného zločinu budou pohnáni k zodpovědnosti. Stejně tak zaměstnanci, kteří ho umožnili,“ uvedl generální ředitel Citigroup Mike Corbat. Finanční skupina Citigroup je podle výše aktiv třetí největší bankou ve Spojených státech.


Také čtěte:

Americká banka Citigroup zvýšila zisk o více než pětinu

Americké banky krátí rizikové operace


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Část tureckých muslimů chce znovu mít z chrámu Boží Moudrosti modlitebnu

Část tureckých muslimů chce znovu mít z chrámu Boží Moudrosti modlitebnu

Několik tisíc muslimů z různých částí Turecka se dnes ráno shromáždilo před istanbulským chrámem Boží Moudrosti (Hagia Sofia) a požadovalo, aby se z této kulturní památky stala… více

Komerční prezentace
Mobilní web