Obvinění Deutsche Bank z manipulace sazeb má urovnat 1,5 miliardy dolarů

Německá společnost Deutsche Bank by se již tento měsíc mohla dohodnout s americkými a britskými úřady na urovnání obvinění z manipulací s klíčovou londýnskou úrokovou sazbou LIBOR. V rámci dohody pravděpodobně zaplatí pokutu přes 1,5 miliardy dolarů (zhruba 39 miliard korun), řekly agentuře Reuters zdroje obeznámené se situací.

 Ilustrační foto
10.4.2015 16:37   |  

Evropská komise již předloni vyměřila společnosti Deutsche Bank za údajné manipulace se sazbou LIBOR a její obdobou pro eurozónu EURIBOR pokutu 725 milionů eur (zhruba 20 miliard korun).

Pokuty za manipulace se sazbou LIBOR již dostala i řada dalších bank. Nejvíce peněz zatím musela zaplatit švýcarská banka UBS, které úřady ve Spojených státech, Británii a Švýcarsku vyměřily pokutu ve výši 1,5 miliardy dolarů, píše list Financial Times.

Londýnská mezibankovní nabízená sazba (LIBOR) je globálně využívanou sazbou, od níž se odvozují úroky pro značné množství soukromých i veřejných transakcí. Dříve ji denně vytvářela Britská bankovní asociace na základě informací, které obdržela od bank. V důsledku skandálu kolem manipulací však loni agenda související s tvorbou sazby přešla na burzovní společnost NYSE Euronext.

Deutsche Bank je největší bankou v Německu. Firma loni více než zdvojnásobila zisk na 1,691 miliardy eur (46 miliard korun) z 681 milionů eur v předchozím roce.


Čtěte také:

Deutsche Bank spadla do ztráty kvůli nákladům na právní spory

Deutsche Bank vymění klíčové manažery

Deutsche Bank navyšuje kapitál za pomoci Katarců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Čeští výrobci domácích kotlů si stěžují, že v rámci dotací na pořízení nových kotlů si domácnosti mohou pořídit kotle, které nesplňují předepsané emisní parametry. Podezřelý je… více

Komerční prezentace
Mobilní web