On-line platbám kralují služby

Největší potenciál zvýšení objemu on-line plateb mají v Česku tradiční služby, tedy platby za zdravotní péči, vzdělání, pojištění, komunikační služby, on-line aukce či další finanční služby. Ukázal to průzkum asociace Visa Europe. On-line bylo v tradičních službách předloni zaplaceno 1,99 miliardy eur. V roce 2017 by to mohlo být 3,54 miliardy eur, což představuje meziroční růst zhruba o 10,1 procenta.

 počítač, klávesnice
13.5.2013 8:53   |  

Druhým objemově nejvýznamnějším sektorem trhu z hlediska elektronických plateb jsou kultura a zábava zahrnující umělecké výrobky, hry, loterie nebo také digitální produkty. On-line platby by v něm podle průzkumu mohly v roce 2017 dosáhnout téměř 2,4 miliardy eur, tedy průměrného ročního růstu přibližně o 9,5 procenta.

Možným skokanem s největším potenciálem růstu se pak podle průzkumu může stát maloobchod. Prostřednictvím elektronických platebních metod v něm bylo předloni zaplaceno zboží za 522 milionů eur. V roce 2017 by to však už mohlo být až 1,23 miliardy eur, což by znamenalo průměrný roční růst o 15,3 procenta.


Čtěte také:

Počet bezkontaktních karet roste, platit jimi lze na 10 tisících terminálů

Banky: bezkontaktní karty vytlačí hotovost

Banky: Bezkontaktní karty vytlačí hotovost


Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web