Operátoři se přidali k věřitelům Sazky s víc než 600 miliony korunami

15.4.2011 22:01   |  

Mobilní operátoři se rozhodli přihlásit své pohledávky u Sazky. Celkem jim firma za dobíjení kreditu ze svých terminálů dluží přes 600 milionů korun. Vyplývá to z informací firem. Vodafone u soudu přihlásil 195 milionů korun a Telefónica O2 205,5 milionu. T-Mobile, který hodlá dluh přihlásit v pondělí, si nárokuje 217 milionů korun.

Operátoři, kteří patří k největším věřitelům loterijní firmy, se zatím nerozhodli, zda budou požadovat účast ve věřitelském výboru. Platební terminály Sazky patřily k nejoblíbenějším kanálům pro dobíjení kreditu předplacených karet do mobilních telefonů.

Kvůli tomu, že firma přestala vybrané peníze operátorům odvádět, firmy dobíjení zastavily. Nahradily je rozšířeným prodejem dobíjecích kupónů, dobíjením z bankomatů, u pokladen vybraných obchodních řetězců či v jiných platebních sítích.

Podle televize Nova dnes věřitelé obvinili vedení Sazky, že v posledních dnech úmyslně vypnulo stovky sázkových terminálů po celém Česku a snaží se uměle snížit hodnotu firmy. Sazka to odmítá. „Vypnuty jsou pouze ty terminály, které protiprávně neodvádějí tržby. Takový krok je nejen ochranou společnosti Sazka, sázejících poctivých obstaravatelů, ale také a především samotných věřitelů,“ řekl mluvčí Sazky Jan Tuna.


Čtěte také: Šéf Sazky si stěžuje na činnost insolvenčního správce


Sazka je v úpadku od 29. března. Firma se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun. Očekává se ale, že držitelé dluhopisů zažádají o jejich okamžité zpoplatnění. Tím by dluh vzrostl na deset miliard korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web