Operátoři se přidali k věřitelům Sazky s víc než 600 miliony korunami

15.4.2011 22:01   |  

Mobilní operátoři se rozhodli přihlásit své pohledávky u Sazky. Celkem jim firma za dobíjení kreditu ze svých terminálů dluží přes 600 milionů korun. Vyplývá to z informací firem. Vodafone u soudu přihlásil 195 milionů korun a Telefónica O2 205,5 milionu. T-Mobile, který hodlá dluh přihlásit v pondělí, si nárokuje 217 milionů korun.

Operátoři, kteří patří k největším věřitelům loterijní firmy, se zatím nerozhodli, zda budou požadovat účast ve věřitelském výboru. Platební terminály Sazky patřily k nejoblíbenějším kanálům pro dobíjení kreditu předplacených karet do mobilních telefonů.

Kvůli tomu, že firma přestala vybrané peníze operátorům odvádět, firmy dobíjení zastavily. Nahradily je rozšířeným prodejem dobíjecích kupónů, dobíjením z bankomatů, u pokladen vybraných obchodních řetězců či v jiných platebních sítích.

Podle televize Nova dnes věřitelé obvinili vedení Sazky, že v posledních dnech úmyslně vypnulo stovky sázkových terminálů po celém Česku a snaží se uměle snížit hodnotu firmy. Sazka to odmítá. „Vypnuty jsou pouze ty terminály, které protiprávně neodvádějí tržby. Takový krok je nejen ochranou společnosti Sazka, sázejících poctivých obstaravatelů, ale také a především samotných věřitelů,“ řekl mluvčí Sazky Jan Tuna.


Čtěte také: Šéf Sazky si stěžuje na činnost insolvenčního správce


Sazka je v úpadku od 29. března. Firma se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun. Očekává se ale, že držitelé dluhopisů zažádají o jejich okamžité zpoplatnění. Tím by dluh vzrostl na deset miliard korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web