OVB Allfinanz je stále jedničkou na poradenském trhu

13.4.2010 17:08   |  

OVB Allfinanz v roce 2009 obhájila svoji vedoucí pozici na tuzemském finančně poradenském trhu. Společnost loni hospodařila s provozními příjmy ve výši 866,5 milionu korun, což znamená dvouprocentní pokles.

Poradci OVB Allfinanz v loňském roce získali více než 50 tisíc nových klientů a uzavřeli přes 170 tisíc smluv. Zisk po zdanění dosáhl 106, 5 milionu korun.

„Nám krize paradoxně i pomáhá. Lidé sice mají možná peněz méně, ale o to pečlivěji s nimi zacházejí, a význam kvalitního poradenství proto roste,“ uvedl k výsledkům Michal Knapp, člen představenstva OVB Allfinanz. Dodal také, že firma loni posílila analytické centrum, a tím zvýšila podporu poradcům. „Jsem přesvědčen, že i to stojí za zvýšenou poptávkou po našich službách,“ dodal Knapp.

Společnost OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době má téměř 900 tisíc klientů a spravuje téměř 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web