OVB Allfinanz je stále jedničkou na poradenském trhu

13.4.2010 17:08   |  

OVB Allfinanz v roce 2009 obhájila svoji vedoucí pozici na tuzemském finančně poradenském trhu. Společnost loni hospodařila s provozními příjmy ve výši 866,5 milionu korun, což znamená dvouprocentní pokles.

Poradci OVB Allfinanz v loňském roce získali více než 50 tisíc nových klientů a uzavřeli přes 170 tisíc smluv. Zisk po zdanění dosáhl 106, 5 milionu korun.

„Nám krize paradoxně i pomáhá. Lidé sice mají možná peněz méně, ale o to pečlivěji s nimi zacházejí, a význam kvalitního poradenství proto roste,“ uvedl k výsledkům Michal Knapp, člen představenstva OVB Allfinanz. Dodal také, že firma loni posílila analytické centrum, a tím zvýšila podporu poradcům. „Jsem přesvědčen, že i to stojí za zvýšenou poptávkou po našich službách,“ dodal Knapp.

Společnost OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době má téměř 900 tisíc klientů a spravuje téměř 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web