Palcr získá deset procent J&T Finance Group

23.3.2011 14:10   |  

Dlouholetý partner finanční skupiny J&T a její hlavní lobbista Dušan Palcr se podle serveru motejlek.com stane desetiprocentním akcionářem společnosti J&T Finance Group. Palcr získá majetek, jehož hodnota se počítá v řádu jednotek miliard korun, napsal server s odvoláním na zakladatele skupiny Patrika Tkáče.

Jeho otec Jozef vlastní 50 procent firmy Techno Plus, která bude po Palcrově příchodu držet v J&T Finance Group 90 procent. Nový akcionář větší část podílu získá jako odměnu na tvorbě skupiny J&T, menší část odkoupí a na zbytek získá opci.

J&T Finance Group dnes zastřešuje dvě hlavní větve. Pod bankovní a finanční J&T Finance spadají česká J&T Banka s pobočkou na Slovensku a její sesterské banky ve Švýcarsku, v Moskvě, na Barbadosu. Dále skupina Atlantik a další společnosti.

Druhou část zastřešuje J&T Private Equity. Její klíčové aktivum představuje 40procentní podíl v Energetickém a průmyslovém holdingu, dalšími účastmi jsou například zhruba dvacetiprocentní podíly v Best Hotel Properties nebo v Tatry Mountain Resorts, píše motejlek.com. Palcr pracoval do roku 1998 v bankovním dohledu České národní banky, poté přešel do J&T, kde se stal po pár letech partnerem.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web