Partnera Sazky chtějí minoritní akcionáři vybrat společně s ČSTV

10.3.2011 14:10   |  

Při stanovování parametrů pro vstup strategického partnera do Sazky preferují minoritní akcionáři společný postup s Českým svazem tělesné výchovy (ČSTV), který je jejím většinovým akcionářem. ČTK to dnes řekl mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment. "K dohodě dosud nedošlo, minoritní akcionáři však nadále chtějí s ČSTV jednat," dodal. Sazka hledá partnera, protože čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení.

Minoritní akcionáři požadují, aby se při vytváření nabídek na strategické partnerství se Sazkou pracovalo se dvěma variantami. Jednou je navýšení kapitálu společnosti a úpis nových akcií včetně věrohodného obchodního plánu a záruk proti dalšímu rozředění podílů nynějších akcionářů v budoucnosti. Druhou možností je prodej všech akcií či jejich absolutní většiny, bez dalších podmínek a záruk, které by zavazovaly prodávající.

Členové výkonného výboru ČSTV se včera shodli na tom, že jediným krokem k odvrácení insolvence Sazky je uzavření úvěrové smlouvy, která zajistí zdroje pro řešení aktuálních potřeb firmy. Výbor kritéria pro zadání tendru na výběr investora pro Sazku nestanovil. „Preferujeme řešení, v rámci kterého nedojde ke změně ke změně akcionářské struktury Sazky,“ uvedl šéf ČSTV Pavel Kořan.

Vedení Sazky může od středy nakládat s majetkem společnosti jen se souhlasem předběžného insolvenčního správce. Opatření se týká například uzavírání smluv nad 500 tisíc korun, vyplácení peněz z účtů Sazky či v hotovosti nad 500 tisíc korun, nemovitého majetku Sazky včetně převodů či pronájmů, předmětů duševního a průmyslového vlastnictví, podílů v jiných společnostech nebo zahájení soudních a jiných sporů.


Čtěte více: Dvě rány pro Sazku: zákaz nakládat s majetkem a obvinění z podvodu


Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky s pohledávkou 1,5 miliardy korun. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

Většinovým vlastníkem Sazky je s 68 procenty Český svaz tělesné výchovy. Ten hledá pro Sazku investora, protože firma se zadlužila kvůli výstavbě pražské O2 areny. ČSTV zpracuje parametrické zadání tendru tak, aby na jednotném vzorci podle konkrétní modelové situace bylo možné jednotlivé nabídky porovnat. Nabídky vyhodnotí firma Erste Corporate Finance. Tento materiál pak svaz předloží valné hromadě, která má jako jediná právo konečného rozhodnutí. Valná hromada ČSTV je svolána na 16. dubna.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web