Partners zakládají investiční společnost

24.11.2010 9:36   |  

Finančně-poradenská síť Partners vytáhla v boji proti konkurenci další eso z rukávu. Založila investiční společnost, která bude zákazníkům nabízet vlastní fondy společnosti Partners. Investiční společnost v těchto dnech získala licenci od České národní banky, o kterou společnost požádala před třemi měsíci.

Mozkem fondů a „odborným garantem“ bude podle mluvčí Partners Lady Kičmerové známý ekonom Pavel Kohout, mimo jiné člen NERV.

První fondy chtějí Partners rozjet už příští rok na jaře. „Máme rozsáhlé klientské zkušenosti a víme, jak klienti uvažují o investování. Toto know-how spolu s naším týmem odborníků v čele s Pavlem Kohoutem a investičním analytikem Alešem Tůmou chceme dále využít, a proto zakládáme vlastní investiční společnost,“ potvrdila Kičmerová. Ve statutárních orgánech nově vzniklé firmy sedí lidé z vedení Partners.

Nabídku fondů Partners teprve nyní začínají připravovat. Cílem je nalézt mezeru na trhu, který prý nenabízí v dobách turbulencí vhodné nástroje. „Rozhodli jsme se přinést službu, která byla doposud určena pouze bohatým lidem, široké klientele. Již s malou měsíční úložkou bude moci klient dosáhnout na komplexní a aktivně spravovanou investici,“ dodala Kičmerová s tím, že Partners nyní vymýšlejí investiční strategie cílené na různé profily a investiční horizonty.

Partners patří mezi největší poradenské sítě. Firma loni dosáhla obratu 900 milionů korun a vydělala 13,4 milionu korun. Letos Partners mimo jiné rozjeli spolupráci na bankovních službách s UniCredit Bank. Partners založili investiční společnost pod názvem Partners Nemovitostní. Podle Kičmerové ale jde jen o provizorní název, realitní fondy prý firma provozovat nechce.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web