Partners zakládají investiční společnost

24.11.2010 9:36   |  

Finančně-poradenská síť Partners vytáhla v boji proti konkurenci další eso z rukávu. Založila investiční společnost, která bude zákazníkům nabízet vlastní fondy společnosti Partners. Investiční společnost v těchto dnech získala licenci od České národní banky, o kterou společnost požádala před třemi měsíci.

Mozkem fondů a „odborným garantem“ bude podle mluvčí Partners Lady Kičmerové známý ekonom Pavel Kohout, mimo jiné člen NERV.

První fondy chtějí Partners rozjet už příští rok na jaře. „Máme rozsáhlé klientské zkušenosti a víme, jak klienti uvažují o investování. Toto know-how spolu s naším týmem odborníků v čele s Pavlem Kohoutem a investičním analytikem Alešem Tůmou chceme dále využít, a proto zakládáme vlastní investiční společnost,“ potvrdila Kičmerová. Ve statutárních orgánech nově vzniklé firmy sedí lidé z vedení Partners.

Nabídku fondů Partners teprve nyní začínají připravovat. Cílem je nalézt mezeru na trhu, který prý nenabízí v dobách turbulencí vhodné nástroje. „Rozhodli jsme se přinést službu, která byla doposud určena pouze bohatým lidem, široké klientele. Již s malou měsíční úložkou bude moci klient dosáhnout na komplexní a aktivně spravovanou investici,“ dodala Kičmerová s tím, že Partners nyní vymýšlejí investiční strategie cílené na různé profily a investiční horizonty.

Partners patří mezi největší poradenské sítě. Firma loni dosáhla obratu 900 milionů korun a vydělala 13,4 milionu korun. Letos Partners mimo jiné rozjeli spolupráci na bankovních službách s UniCredit Bank. Partners založili investiční společnost pod názvem Partners Nemovitostní. Podle Kičmerové ale jde jen o provizorní název, realitní fondy prý firma provozovat nechce.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

Neznámí útočníci odpálili v noci na dnešek bombu u budovy kriminologického institutu v Bruselu. Informovala o tom místní média s tím, že v areálu vznikly značné hmotné škody. Při… více

Mobilní web