Patria Finance v pololetí znásobila zisk na 823,3 milionu korun

16.7.2010 16:38   |  

Skupina Patria Finance meziročně zvýšila v prvním pololetí čistý konsolidovaný zisk na 823,3 milionu korun ze 76,4 milionu korun. Nárůst zapříčinil jednorázový výnos 759 milionů korun z prodeje podílu v přidružené společnosti ČSOB Asset Management. Podíl koupila mateřská skupina KBC. Po očistění by čistý zisk společnosti činil 64 milionů korun.

Výnosy z poplatků a provizí Patria zvýšila meziročně o čtvrtinu na 215,4 milionu korun. Úrokové výnosy společnosti klesly o více než třetinu na 23,1 milionu korun. „Výnosy z poplatků a provizí vzrostly zejména díky tržbám v segmentu Corporate Finance, zatímco výnosy z obchodování s cennými papíry zůstaly v meziročním srovnání stabilní,“ řekl obchodní ředitel Patria Direct Martin Kodýdek.

Patria v prvním pololetí zobchodovala cenné papíry za téměř 330 miliard korun, což v meziročním srovnání znamená nárůst o více než polovinu. Objem klientského majetku se ke konci června meziročně zvýšil na 22,4 miliardy ze 17,4 miliardy korun před rokem.

Patria Finance letos předpokládá výši celoročního zisku bez jednorázových výnosů na úrovni loňského roku, vzhledem ke stále nízké aktivitě institucionálních klientů a pomalému zotavování finančních trhů. Loni vykázala Patria konsolidovaný čistý zisk 189,1 milionu korun.

Patria Finance je největším tuzemským obchodníkem s akciemi. Do skupiny Patria patří i online broker Patria Direct, informační portál Patria Online, Patria Corporate Finance a Patria Finance Slovakia.

Patria Finance působí v ČR od roku 1994. Je stoprocentně vlastněna belgickou KBC Group, jednou z nejvýznamnějších banko-pojišťovacích skupin v Evropě.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web