Pegas Nonwovens ukončil emisi dluhopisů za 2,5 miliardy

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil emisi dluhopisů za 2,5 miliardy korun s pevným ročním úrokovým výnosem 2,85 procenta. Emisní kurz je 99,58 procenta, dluhopisy jsou splatné ke 14. listopadu 2018. Pro společnost jde o alternativu střednědobého financování, která má zabránit zvyšování dluhu. Výnosem z emise chce splácet bankovní půjčky.

 Pegas Nonwovens
18.11.2014 9:35   |  

„Zájem investorů překonal naše očekávání. Registrovali jsme zájem v nominální hodnotě téměř šesti miliard korun. Myslíme si, že zájem dokazuje, že Pegas investoři vnímají jako stabilní a perspektivní společnost a také jako zajímavou investiční příležitost,“ uvedl generální ředitel František Řezáč.

Společnost přistoupila k vydání dluhopisů poprvé. V posledních třech letech investovala zhruba 1,5 miliardy korun do stavby nové egyptské linky, na níž se výroba rozjela poprvé ve druhé polovině loňského roku. Zadlužení společnosti činilo v polovině roku 145,2 milionu eur (čtyři miliardy korun).

Znojemskému podniku se letos ekonomicky daří, v prvním pololetí zvýšil tržby o 14 procent na 3,1 miliardy korun, čistý zisk o více než polovinu na 291 milionů korun. Lepších výsledků než loni dosáhl právě díky prodeji výrobků z linky v Egyptě, která se letos rozjela naplno.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v Česku má výrobní závody ve Znojmě a v Bučovicích. Zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají pro hygienické prostředky, uplatní se ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.


Čtěte také:

Pegas Nonwovens hledá cestu k expanzi

Pegas Nonwovens letos vyplatí dividendu 1,10 eura na akcii

Profil: Pegas Nonwovens se rozkročil do Egypta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irsku hrozí kvůli provázanosti s britskými trhy nižší rating

Irsku hrozí kvůli provázanosti s britskými trhy nižší rating

Irsko se může stát první unijní zemí po samotné Británii, která pocítí brexit na svém ratingu. Agentura Fitch v úterý zdůraznila, že v případě závažnějších dopadů odchodu Londýna… více

Komerční prezentace
Mobilní web