Pegas Nonwovens ukončil emisi dluhopisů za 2,5 miliardy

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil emisi dluhopisů za 2,5 miliardy korun s pevným ročním úrokovým výnosem 2,85 procenta. Emisní kurz je 99,58 procenta, dluhopisy jsou splatné ke 14. listopadu 2018. Pro společnost jde o alternativu střednědobého financování, která má zabránit zvyšování dluhu. Výnosem z emise chce splácet bankovní půjčky.

 Pegas Nonwovens
18.11.2014 9:35   |  

„Zájem investorů překonal naše očekávání. Registrovali jsme zájem v nominální hodnotě téměř šesti miliard korun. Myslíme si, že zájem dokazuje, že Pegas investoři vnímají jako stabilní a perspektivní společnost a také jako zajímavou investiční příležitost,“ uvedl generální ředitel František Řezáč.

Společnost přistoupila k vydání dluhopisů poprvé. V posledních třech letech investovala zhruba 1,5 miliardy korun do stavby nové egyptské linky, na níž se výroba rozjela poprvé ve druhé polovině loňského roku. Zadlužení společnosti činilo v polovině roku 145,2 milionu eur (čtyři miliardy korun).

Znojemskému podniku se letos ekonomicky daří, v prvním pololetí zvýšil tržby o 14 procent na 3,1 miliardy korun, čistý zisk o více než polovinu na 291 milionů korun. Lepších výsledků než loni dosáhl právě díky prodeji výrobků z linky v Egyptě, která se letos rozjela naplno.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v Česku má výrobní závody ve Znojmě a v Bučovicích. Zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají pro hygienické prostředky, uplatní se ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.


Čtěte také:

Pegas Nonwovens hledá cestu k expanzi

Pegas Nonwovens letos vyplatí dividendu 1,10 eura na akcii

Profil: Pegas Nonwovens se rozkročil do Egypta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web