Pekař s Hušákem žádají o dřívější svolání schůze věřitelů Bestsportu

10.5.2011 16:18   |  

Vedení provozovatele vysočanské O2 Areny, společnosti Bestsport, chce urychlit řízení před soudem a vyřizování pohledávek. Požádalo proto soud o to, aby svolal schůzi věřitelů a soudní jednání, na kterém bude soud zkoumat oprávněnost či neoprávněnost přihlášených pohledávek, na dřívější datum než nyní stanovený 20. červenec. Bestsport je v úpadku od minulého týdne.

Otázkou je, jak se k žádosti podepsané předsedou představenstva Jaroslavem Pekařem a místopředsedou představenstva Alešem Hušákem postaví soud. Většinovým majitelem Bestsportu je Občanské sdružení Zelený ostrov, jehož část akcionářů tvrdí, že Pekař s Hušákem byli z funkcí odvoláni na páteční valné hromadě Bestsportu; ti to popírají a tvrdí, že se valná hromada vůbec neuskutečnila. O tom, kdo měl pravdu, tak zřejmě rozhodne soud.

„Úpadek Bestsportu je zapříčiněn několika dlouhodobými závazky souvisejícími s financováním výstavby O2 arény a neplynou přímo ze samotné provozní činnosti dlužníka, kde jsou závazky v rámci obvyklého hospodaření průběžně plněny,“ uvedli v žádosti Pekař s Hušákem. Neočekávájí totiž, že do řízení bude přihlášeno – na rozdíl od Sazky – velké množství pohledávek, jejichž přezkum by byl spojen s nestandardními nároky.

„Jelikož dlužník hodlá navrhnout řešení jeho úpadku formou reorganizace, je podle názoru dlužníka i v zájmu věřitelů, aby přezkumné jednání bylo nařízeno na co nejbližší termín,“ píše se v žádosti.

Občanské sdružení má stejné majitele jako Sazka, tedy sportovní svazy. Bestsport je také mezi věřiteli Sazky, přihlásil pohledávku 23 milionů korun.

Autor: duk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Čeští řidiči by už za týden mohli pocítit řádění francouzských odborářů, kteří mohutně protestují proti reformě pracovního práva. Stávky od neděle postupně zasáhly všech osm… více

Komerční prezentace
Mobilní web