Pekař s Hušákem žádají o dřívější svolání schůze věřitelů Bestsportu

10.5.2011 16:18   |  

Vedení provozovatele vysočanské O2 Areny, společnosti Bestsport, chce urychlit řízení před soudem a vyřizování pohledávek. Požádalo proto soud o to, aby svolal schůzi věřitelů a soudní jednání, na kterém bude soud zkoumat oprávněnost či neoprávněnost přihlášených pohledávek, na dřívější datum než nyní stanovený 20. červenec. Bestsport je v úpadku od minulého týdne.

Otázkou je, jak se k žádosti podepsané předsedou představenstva Jaroslavem Pekařem a místopředsedou představenstva Alešem Hušákem postaví soud. Většinovým majitelem Bestsportu je Občanské sdružení Zelený ostrov, jehož část akcionářů tvrdí, že Pekař s Hušákem byli z funkcí odvoláni na páteční valné hromadě Bestsportu; ti to popírají a tvrdí, že se valná hromada vůbec neuskutečnila. O tom, kdo měl pravdu, tak zřejmě rozhodne soud.

„Úpadek Bestsportu je zapříčiněn několika dlouhodobými závazky souvisejícími s financováním výstavby O2 arény a neplynou přímo ze samotné provozní činnosti dlužníka, kde jsou závazky v rámci obvyklého hospodaření průběžně plněny,“ uvedli v žádosti Pekař s Hušákem. Neočekávájí totiž, že do řízení bude přihlášeno – na rozdíl od Sazky – velké množství pohledávek, jejichž přezkum by byl spojen s nestandardními nároky.

„Jelikož dlužník hodlá navrhnout řešení jeho úpadku formou reorganizace, je podle názoru dlužníka i v zájmu věřitelů, aby přezkumné jednání bylo nařízeno na co nejbližší termín,“ píše se v žádosti.

Občanské sdružení má stejné majitele jako Sazka, tedy sportovní svazy. Bestsport je také mezi věřiteli Sazky, přihlásil pohledávku 23 milionů korun.

Autor: duk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci v loňském roce objevili jen 2,7 miliard barelů nových zásob konvenční ropy, což je nejnižší údaj od roku 1947. Údaj za loňský rok rovněž představuje pouhou desetinu… více

Mobilní web