Penta chce žalobou zrušit prodej Sazky

Investiční skupina Penta podala žalobu na neplatnost smlouvy, podle které má být loterijní společnost Sazka prodána investičním skupinám KKCG a PPF. Řekl to dnes mluvčí Penty Martin Danko. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes převzetí Sazky firmami KKCG a PPF potvrdil.

Marek Dospiva
27.10.2011 16:16   |  

Společný podnik PPF a KKCG Sázková kancelář získal Sazku ve výběrovém řízení. Za Sazku nabídl nejvyšší částku 3,81 miliardy korun. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka podepsal smlouvu s vítězem tendru koncem září. Penta se tendru kvůli jeho údajné nezákonnosti nezúčastnila a mimo soutěž nabídla za Sazku pět miliard korun.

„Minulý týden v pátek jsme podali žalobu na neplatnost smlouvy mezi Sazkou a skupinami PPF a KKCG, respektive firmou Sázková kancelář. Žaloba samozřejmě nemá odkladný účinek do té doby, než o ní bude rozhodnuto,“ uvedl Danko. Penta tvrdí, že tendr neumožnil korektní a standardní soutěž, která by vygenerovala nejvyšší cenu. Právník insolvenčního správce Jan Hrazdíra oponoval, že nabídka Penty nesplňovala podmínky stanovené výběrovým řízením.


Čtěte také: Antimonopolní úřad potvrdil převzetí Sazky firmami KKCG a PPF


Penta v žalobě zároveň požaduje, aby tuto kauzu řešil jiný soudce Městského soudu v Praze než Jaromír Harmach, který vedl insolvenční řízení se Sazkou. „Považujeme ho v této věci za zaujatého,“ podotkl Danko, podle kterého Penta připravuje další právní kroky. „Zatím je ale nebudeme zveřejňovat,“ dodal.

Tendru na prodej Sazky se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal, spojovaná se jménem finančníka Pavla Tykače. Charlcoal nabídl 3,601 miliardy, Synot 0,5 miliardy korun. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů aktualizováno

Ucpané středoevropské dálnice vyžadují dnes od časného rána od řidičů silné nervy. Na tranzitních cestách přes Rakousko do Slovinska, ale i na trasách mezi Rakouskem a Bavorskem… více

Mobilní web