Penta chystá odvolání proti konkurzu v Sazce

10.6.2011 11:54   |  

Investiční skupina Penta podá prostřednictvím společnosti Gladiolus v první polovině příštího týdne odvolání proti prohlášení konkurzu na loterijní společnost Sazka. Proti nepravomocnému rozhodnutí o uvalení konkurzu na Sazku se odvolal už včera předseda jejího představenstva Aleš Hušák, podle kterého je Sazka obětí konkurzní mafie.

„Vedle celé řady zjevných porušení insolvenčního zákona se naše odvolání bude opírat i o to, že přezkum pohledávek a insolvenční proces řídil současný konkurzní správce Josef Cupka prokazatelně ve prospěch společností PPF a KKCG,“ uvedla Penta. V případě, že Vrchní soud vyhoví odvoláním a zruší prohlášení konkurzu Sazky, vyvstanou podle Penty vážné pochybnosti ohledně platnosti všech rozhodnutí a úkonů, které Cupka jako insolvenční správce učinil.

Dnešní informace deníku Dnes o tom, jak PPF a KKCG přepisovaly Cupkovy tiskové zprávy, jsou podle Penty jen dalším důkazem úzké spolupráce mezi konkurzním správcem a vybranými věřiteli. „Prý šlo jen o 'přátelskou výpomoc' či 'dobrý skutek'. Není důvod tomu nevěřit.


Čtěte také: Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky


Přátelé si pomáhají a důkazů o vzájemné výpomoci a dobrých skutcích mezi Cupkou a dvojicí Kellner & Komárek je celá řada. Ostatní věřitelé mohou jen litovat, že je s konkurzním správcem nepojí tak přátelské vztahy. O tom, že správce svým chováním flagrantně porušuje práva ostatních věřitelů, a proto nemá ve své funkci co dělat, nemůže být pochyb,“ napsala Penta.

Hušák: Sazka je obětí konkurzní mafie

Ke kritice se připojil i Hušák, který napsal, že po dnešku už musí být každému jasné, že Sazka je obětí konkurzní mafie ve stylu soudce Berky. „Od samého začátku útoků směřujících k nepřátelskému převzetí národní loterie soukromými firmami jsem upozorňoval, že insolvenční správce Cupka není nezávislým úředníkem, ale člověkem, který od začátku pracoval a pracuje na zakázku pánů Komárka a Kellnera. Existuje k tomu mnoho indicií, nyní ale sami svojí hloupostí na sebe pořídili nezvratný důkaz o tom, že všechny kroky a diskreditační mediální kampaň k zcizení tradiční české firmy činí pánové Komárek a Kellner prostřednictvím insolvenčního správce,“ uvedl bývalý šéf Sazky.

Ve čtvrtečním odvolání Hušák upozornil na údajnou zmatečnost přezkumného jednání, nerespektování účinku popření pohledávek dlužníkem, nepřezkoumání pohledávky Bestsportu a chybný způsob hlasování věřitelů. Společnosti Bestsport, která je ovládána Sazkou a provozuje pražskou halu O2 arena, soud na schůzi věřitelů před prohlášením konkurzu na Sazku nepřiznal právo hlasovat. Bestsport přihlásil pohledávku za šest miliard korun, která nebyla přezkoumána.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web