Penta letos vydala dluhopisy za 800 milionů

Tuzemská investiční společnost Penta stále častěji používá k financování svých projektů emise vlastních dluhopisů. Obligace administruje Privatbanka, která do skupiny Penta patří. Mluvčí Penty Martin Danko upřesnil, že dosud firma vydala celkem 48 dluhopisů v hodnotě 545 milionů eur, a to v korunách i v eurech. Patnáct emisí již bylo splaceno. Kupon se pohyboval od 4,3 procenta do devíti procent.

 Marek Dospiva
9.4.2014 9:46   |  

Pro letošek Penta spustila čtyři emise v objemu 29 milionů eur, zhruba 800 milionů korun. „Týkají se Fortuny, Waltrovky a rezidenčního developerského projektu v Bratislavě,“ uvedl Danko. Poslední investicí je takzvaná Penta Public, vydaná na jeden rok v únoru, která je určená i pro širší veřejnost. Emitentem je samotná Penta a minimální investice činí tři tisíce eur, výnos 4,3 procenta.

Penta upisovala dluhopisy i na nedávno otevřenou kancelářskou budovu Florentinum v Praze, když vypsala čtyři dluhopisové tranše s kuponem 5,8 až 6,5 procenta v celkové hodnotě 29 milionů eur.


Čtěte také:

Penta Letiště Vodochody jisté ještě nemá, obce napadly posudky

Penta nyní Aero Vodochody neprodá, chce za něj víc peněz

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web