Penta má souhlas úřadů ke koupi slovenské banky Dexia

24.3.2011 16:13   |  

Investiční skupina Penta dostala od slovenských úřadů potřebná povolení k ovládnutí místní pobočky belgicko-francouzské bankovní skupiny Dexia. Po udělení souhlasu s transakcí antimonopolním úřadem (PMÚ) získala kladné rozhodnutí i od Národní banky Slovenska, uvedla dnes centrální banka.

Dexia se na Slovensku řadí k středně velkým bankovním domům. Prodej 88,7 procenta akcií peněžního ústavu byl součástí restrukturalizace jeho mateřské skupiny. Penta ohlásila vstup do slovenské Dexie loni.

Bankovní dům, který začal na Slovensku podnikat v roce 1993 pod názvem Prvá komunálna banka, má v zemi 49 poboček. Akcie banky vlastní také města a obce. Dexia banka Slovensko se loni po dvou letech vymanila ze ztrát, v minulém roce vykázala čistý zisk 1,13 milionu eur (27,8 milionu korun).


Dexia Banku by mohl vést Jan Rollo


Penta na Slovensku už v minulosti ovládla menší finanční ústav Privatbanka, jež se zaměřuje na privátní bankovnictví. Finanční skupina podniká v různých sektorech ve vícero zemích, aktivní je i v Česku.

Obchodnímu řetězci Tesco prodala českou síť obchodů Žabka a Koruna. Smlouvu o prodeji polské části sítě potravinářských obchodů Žabka zase Penta uzavřela v únoru s fondem Mid Europa Partners.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web