Penta má souhlas úřadů ke koupi slovenské banky Dexia

24.3.2011 16:13   |  

Investiční skupina Penta dostala od slovenských úřadů potřebná povolení k ovládnutí místní pobočky belgicko-francouzské bankovní skupiny Dexia. Po udělení souhlasu s transakcí antimonopolním úřadem (PMÚ) získala kladné rozhodnutí i od Národní banky Slovenska, uvedla dnes centrální banka.

Dexia se na Slovensku řadí k středně velkým bankovním domům. Prodej 88,7 procenta akcií peněžního ústavu byl součástí restrukturalizace jeho mateřské skupiny. Penta ohlásila vstup do slovenské Dexie loni.

Bankovní dům, který začal na Slovensku podnikat v roce 1993 pod názvem Prvá komunálna banka, má v zemi 49 poboček. Akcie banky vlastní také města a obce. Dexia banka Slovensko se loni po dvou letech vymanila ze ztrát, v minulém roce vykázala čistý zisk 1,13 milionu eur (27,8 milionu korun).


Dexia Banku by mohl vést Jan Rollo


Penta na Slovensku už v minulosti ovládla menší finanční ústav Privatbanka, jež se zaměřuje na privátní bankovnictví. Finanční skupina podniká v různých sektorech ve vícero zemích, aktivní je i v Česku.

Obchodnímu řetězci Tesco prodala českou síť obchodů Žabka a Koruna. Smlouvu o prodeji polské části sítě potravinářských obchodů Žabka zase Penta uzavřela v únoru s fondem Mid Europa Partners.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web