Penta nabízí Sazce stamiliony, rozhodne se odpoledne

2.6.2011 10:56   |  

Investiční skupiny Penta a E-Invest chtějí prostřednictvím společnosti Gladiolus poskytnout stovky milionů korun zadlužené Sazce. Skupiny tak chtějí zabezpečit její provozní financování, protože Sazka na svůj provoz v současnosti nemá peníze. Podle předsedy věřitelského výboru Josefa Novotného potřebuje Sazka až půl miliardy korun, aby vůbec mohla dále fungovat. O provozní financování Sazky mají zájem i KKCG a PPF, kdo dostane přednost, by měl výbor věřitelů rozhodnout odpoledne.

„Gladiolus zároveň konkurzního správce Josefa Cupku požádal, aby specifikoval výši potřebné sumy a podmínky, za jakých je Sazka připravena úvěr přijmout,“ uvedl mediální zástupce firmy Martin Danko. Gladiolus je zároveň jedním z věřitelů Sazky.

Věřitelský výbor měl o provozním financování rozhodnout již včera. Na stůl dostal pouze jednu konkrétní nabídku a jednu, která neměla podle výboru patřiční náležitosti. Rozhodování proto po dohodě s Cupkou odložili na dnešek.

Čtěte také: Sazka je v konkurzu, Fortuna za její byznys nabízí 2,5 miliardy

Penta stála na straně šéfa Sazky Aleše Hušáka. Gladiolus a posléze přímo Penta a E-Invest nabídli Sazce a Hušákovi ještě před prohlášením konkurzu dvakrát možnost provozního úvěru, správce Cupka byl ale proti. Průběžné financování nabízely i skupiny PPF a KKCG, které jsou největšími věřiteli Sazky, ty se zase nedohodly na podmínkách s vedením Sazky.

Penta má zájem o Sazku v době, kdy dceřiná firma Penty Fortuna rozjíždí svou vlastní číselnou loterii. V pondělí podala i závaznou nabídku na odkoupení loterního byznysu Sazky ve výši dva až 2,5 miliardy korun a jako způsob prodeje navrhla veřejnou dražbu.

Autor: duk, krb, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web