Penta nabízí Sazce stamiliony, rozhodne se odpoledne

2.6.2011 10:56   |  

Investiční skupiny Penta a E-Invest chtějí prostřednictvím společnosti Gladiolus poskytnout stovky milionů korun zadlužené Sazce. Skupiny tak chtějí zabezpečit její provozní financování, protože Sazka na svůj provoz v současnosti nemá peníze. Podle předsedy věřitelského výboru Josefa Novotného potřebuje Sazka až půl miliardy korun, aby vůbec mohla dále fungovat. O provozní financování Sazky mají zájem i KKCG a PPF, kdo dostane přednost, by měl výbor věřitelů rozhodnout odpoledne.

„Gladiolus zároveň konkurzního správce Josefa Cupku požádal, aby specifikoval výši potřebné sumy a podmínky, za jakých je Sazka připravena úvěr přijmout,“ uvedl mediální zástupce firmy Martin Danko. Gladiolus je zároveň jedním z věřitelů Sazky.

Věřitelský výbor měl o provozním financování rozhodnout již včera. Na stůl dostal pouze jednu konkrétní nabídku a jednu, která neměla podle výboru patřiční náležitosti. Rozhodování proto po dohodě s Cupkou odložili na dnešek.

Čtěte také: Sazka je v konkurzu, Fortuna za její byznys nabízí 2,5 miliardy

Penta stála na straně šéfa Sazky Aleše Hušáka. Gladiolus a posléze přímo Penta a E-Invest nabídli Sazce a Hušákovi ještě před prohlášením konkurzu dvakrát možnost provozního úvěru, správce Cupka byl ale proti. Průběžné financování nabízely i skupiny PPF a KKCG, které jsou největšími věřiteli Sazky, ty se zase nedohodly na podmínkách s vedením Sazky.

Penta má zájem o Sazku v době, kdy dceřiná firma Penty Fortuna rozjíždí svou vlastní číselnou loterii. V pondělí podala i závaznou nabídku na odkoupení loterního byznysu Sazky ve výši dva až 2,5 miliardy korun a jako způsob prodeje navrhla veřejnou dražbu.

Autor: duk, krb, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web