Penta: Zabránit odejmutí licence Sazce bude téměř nemožné

10.5.2011 14:45   |  

Jeden z hlavních spojenců generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka, společnost Penta, připustila, že Sazka možná opravdu přijde o svůj poklad, totiž licenci k provozování číselných loterií. Vyplývá to z vyjádření firmy médiím. O dočasném pozastavení licence kvůli jedné nevyplacené, ale vysoké výhře, rozhodlo včera ministerstvo financí.

Sazka zatím terminály pro sázení zastavit nemusí, neboť verdikt MF je zatím nepravomocný. Sazka se tak může odvolat k ministru financí. Sazka ale podle mluvčího nevyplacenou výhru přes 103 milionů korun splácí. Pokud ji splatí celou, o licenci nepřijde.

„Penta je přesvědčená, že navzdory úsilí vedení společnosti Sazka bude právně téměř nemožné zabránit úplnému odnětí licence. Insolvenční zákon totiž neumožňuje, aby docházelo k výplatě jakýchkoliv pohledávek, které vznikly před prohlášením úpadku – jednalo by se totiž o zvýhodňování věřitelů,“ uvedl v prohlášení Penty Investments její mluvčí Martin Danko.


Čtěte také: Sazka se zřejmě odvolá proti pozastavení loterijní licence


„Vzhledem ke stavu Sazky jsme přesvědčeni, že jediným východiskem ze současné situace je řešení, které zkombinuje krácení (snížení) nominální hodnoty veškerých závazků, navýšení základního jmění a dohoda se sportovními svazy na pravidelných garantovaných ročních platbách,“ dodal.

Penta Investments vnímá včerejší pozastavení licence jako logický důsledek řetězce událostí, které způsobili věřitelé (PPF Petra Kellnera a skupina KKCG Karla Komárka) snažící se podle Penty o nepřátelské převzetí Sazky. „Prohlášení úpadku společnosti Sazka vedlo ke ztrátě důvěry sázejících a k výraznému propadu tržeb, což způsobilo, že Sazka není schopna plnit podmínky licence,“ míní Danko.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web